859. zahájení lázeňské sezony v Teplicích.

Minulý víkend 25.-26. května se v Teplicích uskutečnila největší tradiční kulturní akce v roce, Zahájení lázeňské sezony. Jednalo se o již 859. lázeňskou sezonu města.

Mezi obyvateli má akce jednak nadšené příznivce, kteří se na koncerty, stánky se vším možným, pouťové atrakce a slavnostní ohňostroj těší celý rok, jednak zaryté odpůrce, kteří, když už se jim nepodaří na víkend z města uprchnout, alespoň odmítají v době “ lázeňské“ opustit svůj domov.

V každém případě je to čas, kdy město neuvěřitelně ožije, ulice jsou plné lidí a hudby, a celá akce má zvláštní , řekla bych „karnevalový“ punc.

Zahájení lázeňské sezony každoročně přináší do Teplic spoustu hudby nejrůznějších žánrů. Z produkce na pěti hudebních scénách si může vybrat opravdu každý.

Mezi mladými lidmi je velmi oblíbená scéna na Ptačích schodech, kde letos byli „tahákem“ především Prostitutes a neopunkový Jaksi Taksi, dále Bára Basiková či seskupení BSP.

Senioři dávají tradičně přednost scéně u Mušle, kde probíhá celé odpoledne přehlídka dechovek a v sobotu večer proběhl koncert Evy a Vaška . Na jejich vystoupení byl jeden hodně zábavný moment, kdy kromě generace dědů a babiček, koncert sledovali i teenageři, kteří na podiu za pějícími Evou a Vaškem utvořili jakési „křoví“ a pohupováním a máváním rukama i nohama si nezadali ani s kultovní pamětnickou show Ein Kessel Buntes.

Scéna za domem kultury každoročně nabízí produkci pro nejširší publikum, především revivalové formace a letos mi velikou radost udělala Laura a její tygři.

Scéna Na zámku bývá zaměřena na jazz, swing a boogie a poslední, rovněž hodně oblíbená scéna Na náměstí Svobody dává prostor především regionálním kapelám.

Zahájení lázeňské sezony v Teplicích doprovázel jako každým rokem další rozmanitý program, například živé sochy, marionety, orientální tance či dobové tržiště.

Přes všechnu atraktivitu celého programu, pro mě osobně akce znamená hlavně velikou gurmánskou výzvu, a každoročně se snažím objevit ty nejlepší klobásky a gulášky, burgery a další zaručeně „zdravá dietní“ jídla. Letos jsem bohužel marně hledala stánek s vynikající rybí polévkou, chyběli mi i halušky, které jsem si v minulých letech dopřávala k pozdní snídani.

Přes všechny výhrady a oprávněné či neoprávněné připomínky bych řekla, že se městu akce opět podařila ke spokojenosti většiny občanů a alespoň na pár dní jsme si, i přes ne zrovna příznivé počasí mohli říct, že Teplice žijí!

Hana Hamplová, regionální redaktor, ICM Teplice

 

 

 

 

 

 

Přidej komentář jako první k "859. zahájení lázeňské sezony v Teplicích."

Zanechte komentář