A je tu opět začátek školního roku

image3344

Začátek září patří vždy žákům a studentům. Někteří z nich pokračují ve studiu na svých školách s lidmi, které již dobře znají a ví, co mohou očekávat od svých spolužáků či učitelů. Ve známém prostředí si je mladý člověk mnohem jistější sám sebou. Neřeší, jak zapůsobí na své okolí, neboť ho již ostatní dobře znají.

Jak se cítí mládežníci v novém prostředí? Jak tuto novou situaci zvládají? Co se odehrává v jejich myslích? O své postřehy a zkušenosti se s Vámi podělí 3 děvčata z řad ivančických mládežníků, která se přesně do této situace letos dostala. Možná odpoví a pomohou těm, které tato „přestupní stanice“ teprve čeká.

 

Hana Oprchalová

Skončily prázdniny a už to začalo. Ale letos jsem se nevrátila na základní školu, nýbrž na gymnázium. Šla jsem tam se zvědavostí a trochu i se strachem, jací budou nový spolužáci a učitelé. První týden jsme se se spolužáky moc nebavili, každý se spoléhal na adaptační pobyt, kde se pořádně seznámíme. A bylo to tam vážně super, při hrách jsme se poznali a skamarádili. Teď už jsme sehraný tým. Na začátku roku jsme se dozvěděli hrozně moc informací, jak budou hodiny a celkově výuka vypadat. Některé informace byly dost překvapující. Třetí týden školy jsme už začali psát první písemky, měla jsem z toho obavy, ale o moc těžší než na základce mi nepřišly. Spolužáci jsou fajn a všichni si rozumíme. Na gymnáziu jsem zatím spokojená. Uvidím, jak to půjde dál.

Kamila Rotterová

Začalo září a tím i pro většinu z nás začátek školního roku. A ten můj začal už 31. 8. v pondělí, kdy jsem se plná různých dojmů a pocitů jela s doprovodem mých rodičů ubytovat na internát v Lomnici, kde je i střední škola, na kterou chodím – Fortika, Hotelnictví a cestovní ruch. Po příjezdu jsem se ubytovala a seznámila se s ostatními.  Všichni jsou tu na nás milí a všichni si rozumíme. No a v úterý už jsme vyrazili společně s ostatními do školy, která je kousek od internátu. S velmi milým úsměvem nás ve třídě přivítala naše třídní učitelka Mgr. Hortová. Ta nás seznámila s chodem školy, řekla nám o tom, co nás čeká a tak. Také nás přišel přivítat pan ředitel a za chvíli už jsme šli zpět na internát a domů. No a teď na škole jsem si rychle zvykla a jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna tuto školu.

Michaela Bisová

V září jsem nastoupila na Jazykovou školu v Brně. První den na nové škole jsme psali rozřazovací testy, které nám určily v jaké skupině budeme celý rok studovat. Další den jsme se všichni sešli ve třídě. První dojem byl super. Spolužáci byli velmi příjemní a přátelští. Naštěstí to nebyl jen první dojem a po 3 týdnech, které jsem zatím na nové škole prožila můžu říct, že mám super třídu. Všichni spolu dobře vycházíme, po škole chodíme na kafe nebo na oběd a všechno je skvělé. Lektoři, které jsme dostali jsou velmi komunikativní a učí nás velmi zábavnou formou. Chovají se spíše jako naši kamarádi než jako učitelé a to je super. Moc se mi na nové škole líbí a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Jít na jazykovou školu bylo to nejlepší rozhodnutí,které jsem mohla udělat.

Lucie Slabá

ICM Jilemnice

Přidej komentář jako první k "A je tu opět začátek školního roku"

Zanechte komentář