Aktuality na nový rok

Co zajímavého se děje na prahu nového roku v Libereckém kraji? Čtěte čerstvé aktuality! Najdete zde pozvánku na zajímavé adrenalinové promítání, trocha smutné historie i odkaz na seznam dnů otevřených dveří na SŠ našeho kraje.

Dny otevřených dveří na SŠ i ZŠ

Tento a příští týden mají skoro všechny střední školy v Libereckém kraji otevřeno pro všechny zájemce z řad veřejnosti a především budoucích studentů. Změna školního zařízení ale čeká i mrňata a dneska už je možné vybrat si kterou základku bude prvňáček navštěvovat. I proto má den otevřených dveří i řada základních škol. Aktualizovaný seznam termínů dnů otevřených dveří na SŠ v LK najdete zde

http://skolstvi.kraj-lbc.cz/getFile/case:show/id:67736

Poslední šance zúčastnit se Jizerské 50

Už tento víkend se pojede legendární běžkařský závod Jizerská 50. On-line registrace je již ukončeno, pro váhavé je poslední šance registrovat se přímo při vydávání startovních čísel v OC Nisa v Liberci od čtvrtka do soboty tento týden.

Program Patria Direct Jizerské 50:
8. ledna Bedřichovská 30 (13.00)
Slavnostní zahájení (18.00)
9. ledna Mini Jizerská 50 (10.00)
Jizerská firemní – štafeta 4×3 km volně (14.00)
10. ledna Patria Direct Jizerská 50 – 50 a 25 km klasicky (9.00)

www.jiz50.cz

Zlatý oříšek pro libereckou virtuosku

Prestižní cenu pro výjimečné děti za rok 2009 získala čtrnáctiletá houslistka z Liberce Eva Schäferová. Pochází z muzikantské rodiny a za sebou má už řadu významných hudebních úspěchů. Gratulujeme!

ECCE ACH MACO

Drsný start nového roku v Klubu Na Rampě. Nenechte si ujít premiéru pseudodokumentu o nástrahách B.A.S.E. skoku do Macochy za přítomnosti tvůrců a představitelů hlavních rolí M.Trdly a R.Kalety. Ve čtvrtek 7. ledna od 20.00 hodin.

www.dragonskin.net

Neztratit víru v člověka…

Známá putovní výstava o osudech šesti židovských dětí a jejich rodin v letech 1938 až 1945 doputovala do frýdlantské výstavní síně v prostorách radnice. Vernisáž je ve středu 6. ledna a výstavu můžete navštívit do konce ledna každý všední den.

www.město-frydlant.cz

Svitek pro zemřelé
Zajímavou vzpomínkovou akci můžete navštívit v v turnovské synagoze v neděli 10. ledna od 15.00 hodin. Na památku našich židovských spoluobčanů zavražděných za 2. světové války můžete napsat jejich jména na kopii svitku Tóry.

www.turnov.cz

Přidej komentář jako první k "Aktuality na nový rok"

Zanechte komentář