Bambifest 2017 v Náchodě

cropped-remix

V areálu Střediska volného času Déčko Náchod proběhla již tradiční přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež BAMBIFEST 2017. Pro děti, mládež i rodiče byla připravena bohatá nabídka aktivit. Všichni si mohli vyzkoušet lanové aktivity, freerun, parkour, karate, zumbu, žonglování, laserovou střelnici, pogo tyče, první pomoc nebo strávit část dne v chovatelské stanici Tlapíkárna s našimi čtyřnohými mazlíčky. K dalším nesportovním aktivitám patřilo představení astronomie nebo chemie v podání studentů přímo na pódiu.

Akci byla podpořena Kulturní a sportovní nadací města Náchoda i městem Náchod, které při zahájení letošního ročníku zastupoval místostarosta Miroslav Brát.

BAMBIFEST je pokračováním úspěšné akce BAMBIRIÁDA. Koordinátorem této akce pro celou ČR je Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z. s.

Jedná se o celorepublikovou akci zaměřenou na prezentaci dětských sdružení, středisek volného času a dalších subjektů, které organizují volný čas dětí a mládeže.

Co bylo nejnáročnější na přípravě jsme se zeptali naší kolegyně Zuzky Rouskové, která měla letošní Bambifest takzvaně na triku.

„BAMBIFEST je po organizační stránce náročnou akcí, nejen v Náchodě. Několik týdnů, vlastně i měsíců předem je nutné vymyslet program, připravit seznam organizací a postupně oslovit ty, které mají zájem prezentovat vlastní činnost na tomto festivalu. Dále je nutné rozplánovat prostor, umístění stánků, prezentace a vystoupení na pódiu, připravit vstupenky, vyrobit ozdobné placky, požádat o pomoc desítky dobrovolníků z řad externistů Déčka, EDS, ale i kamarádů, rodičů a budoucích vedoucích letních táborů. Je tedy na místě velmi poděkovat všem, kteří se na přípravě i průběhu podílejí, ať už v roli profesionálů nebo dobrovolníků. Věřím, že se tradici této přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež v Náchodě podaří udržet.“

 

Pro příští ročník máme opět přislíbenou spolupráci s nadací a s Městem. Věříme, že přijde tolik lidí jako v letošním roce a těšíme se, že nás nezklame počasí. Tak na viděnou na konci května v zahradě Déčka