BAMBIFEST 2018

kveten_ICM_Ceske Budejovice - obrázek

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje ve spolupráci se svými spolky připravila tradiční květnovou akci pro děti a mládež – BAMBIFEST. V krajském městě České Budějovice je tato přehlídka neziskových organizací již neodmyslitelně tradičním projektem, který přispívá k rozšiřování povědomí veřejnosti o aktivitách dětí a mládeže ve volném čase. Prezentace organizací každoročně nabízí možnost vybrat si tu nejlepší volnočasovou aktivitu v Jihočeském kraji.

Celý BAMBIFEST se nesl v duchu oslav stého výročí vzniku samostatného československého státu. Informační centrum pro mládež s příchodem jara vyhlásilo výtvarnou a komiksovou soutěž na téma „Naše země stoletá“. Do soutěže se zapojili jednotlivci i třídní kolektivy z celého Jihočeského kraje. Autorům vítězných obrázků byly v pátek na BAMBIFESTU slavnostně předány zasloužené odměny.

BAMBIFEST se v letošním roce nově uskutečnil v areálu Výstaviště v Českých Budějovicích. Dvoudenní akci navštívilo téměř šest tisíc návštěvníků, pro které byl připraven bohatý program nejen ve stáncích jednotlivých organizací, ale také na pódiu, kde se střídala hudební, pěvecká, divadelní a taneční vystoupení dětí ze spolků, domů dětí a mládeže, mateřských, základních a uměleckých škol. Pro malé návštěvníky byla připravena divadelní pohádka Čarodějnická nevěsta a vystoupení klauna Proužka. Českobudějovickému publiku se představil mladý zpěvák Matyáš Cahák a folková zpěvačka Eliška Kotlínová s kapelou Votvíráci. Srdce potěšila a diváky roztančila kapela KONÍČEK. V páteční podvečer patřilo pódium kapele Perutě v čele se zpěvákem Milanem Peroutkou.

Čtyřicet tři zapojených organizací připravilo bohatou nabídku aktivit ve stáncích. Pro návštěvníky byla připravena přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, ukázky tábornických dovedností, nízké i vysoké lanové aktivity, prezentace Městské policie, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, Oblastního spolku Českého červeného kříže, BESIPu a Vodní záchranné služby ČČK, indiánské teepee, střelba z luku, slacklining, výroba placek, boulderingová lezecká stěna, rodeo býk, hokejbalové hřiště, skákací hrady, kurzy angličtiny pro děti, výuka bojových umění, opičí dráhy pro nejmenší, ukázky zážitkové akce s pejsky, chemické a fyzikální pokusy, elektrokoloběžky, elektromobil TESLA, hry s koňskou tematikou, miniškolička práskání bičem, soutěž „Přelez, přeskoč, recykluj“, workshop na téma „Neplýtváme“. V celém areálu akce si návštěvníci mohli vyzkoušet hru a svou přesnost při střelbě z laserové zbraně na cíl, montessori aktivity, pocitový chodníček, kvízy a hlavolamy, výtvarné tvoření, zajímavosti z říše rostlin, jízdy na kanoích a raftech, sportovní soutěže, hry o Českých Budějovicích, RC auta, zahrát si fotbal v zorbingových koulích a spoustu dalších her a soutěží. Účastníci si prověřili své znalosti týkající se obrany proti šikaně nebo kyberšikaně, zjistili, zda ví, jak se v takových situacích zachovat.

Letošní ročník BAMBIFESTU se z pohledu návštěvníků i organizátorů vydařil. Zábavu, znalosti a zážitky si odnášeli malí i velcí návštěvníci. Pokud se podobná akce koná i ve vašem městě, neváhejte se nabídnout jako dobrovolník, protože každá ruka se počítá. A pokud se u vás taková akce nekoná…,proč ji nezkusit zorganizovat?

ICM České Budějovice