Bankovní účty, stačí si jen vybrat ten pravý

Účet je dnes již považován za samozřejmost nejen pro pracující lid, ale neobejdou se bez něj ani studenti, na což banky zareagovaly a lákají je na jim přizpůsobené služby. Za vedením účtu mladý člověk měsíčně platí jen dosti nízkou částku, či je pro něj dokonce úplně zadarmo. Produkty, které však mají za takto výhodných podmínek k dispozici, se v jednotlivých bankách liší. Je proto dobré si v nich udělat jasno.

Platební karta je dnes pro většinu lidí samozřejmostí; foto: nasepenize.cz

Česká spořitelna
Česká spořitelna nabízí mladým lidem od 15 let do 30 let účet nazvaný Student. Od 18 let však musí každoročně dokládat potvrzení o studiu. Vedení tohoto účtu je zdarma, stejně tak výběr z vlastního bankomatu, zřízení trvalého příkazu, inkasa nebo SIPO či jejich změna nebo zrušení přes internetbanking, měsíční elektronický výpis i výpis poštou. Výběr z cizího bankomatu stojí 25 korun + 0,5 % z vybrané částky. Minimální vklad a zůstatek je 100 korun. Úročení účtu je 0,01 procenta, se spořícím plánem 2 procenta. Jako bonus Česká spořitelna přispívá 200 korun na ISIC kartu.

ČSOB

Studentské konto Plus od ČSOB je určeno mladým ve věku 19 až 28 let. Potvrzení o studiu stačí doložit pouze jednou za celou dobu daného typu studia na příslušné škole. Zřízení účtu, měsíční vedení i zrušení jsou zdarma. Výpisy poštou chodí každého čtvrt roku, elektronicky každý měsíc.  Pokud chce zákazník výpis poštou každý měsíc, musí si připlatit 30 korun. Zdarma je zřízení trvalého příkazu k úhradě, SIPO a povolení inkasa, jejich změna, provedení a zrušení stojí 6 korun. Základní vklad a minimální zůstatek je 200 korun. Úročení je 0,05 procenta.

GE Money Bank

Podobné podmínky jako u ČSOB platí i pro konto Genius Student GE Money Bank. Studenti si ho však mohou zřídit už v 15 letech a jeho výhod mohou využívat do 27. Potvrzení o studiu je vyžadováno dvakrát za celou dobu vedení účtu. Zdarma jsou i měsíční výpisy poštou. Úročení je 0,10 procent. Banka navíc každý měsíc připisuje odměnu 0,5 procent z platby kartou u obchodníka nebo po internetu.

Komerční banka
Komerční banka má v nabídce studentský balíček Gaudeamus 2, který má základní variantu zdarma nebo nadstandardní za měsíční poplatek 20 korun. Základní verze zahrnuje zdarma jeden výběr z bankomatu měsíčně, měsíční zasílání výpisů, poštou nebo elektronicky, přístup k účtu přes internet, slevy u obchodních partnerů. Nadstandard navíc zahrnuje plnohodnotné internetové bankovnictví či embosovanou mezinárodní kartu MasterCard. Zřízení nebo zrušení trvalého příkazu, inkasa či SIPO při provedení přes internet je zdarma, jejich provedení v rámci banky stojí 4,50, do jiné banky 6,50.  Účet si mohou zřídit studenti ve věku od 15 do 30 let.

UniCredit Bank
Pro studenty denního studia na vysokých, vyšších odborných, jazykových nebo středních školách je určeno Studentské konto UniCredit Bank. Měsíční poplatek za vedení účtu činí 19 korun. Zřízení a zrušení účtu je zdarma. Za výběr z bankomatu této banky zákazníci nic neplatí, výběr z cizího bankomatu stojí 30 korun. Zřízení a zrušení trvalého příkazu, inkasa a SIPO je zpoplatněn, stojí 30 korun, a to na přepážce i přes internet. Poplatek za provedení trvalého příkazu, inkasa a SIPO v rámci banky činí 5 korun, do jiné banky 2 koruny. Měsíční elektronický výpis je zdarma, poštou stojí 15 korun. Úročení je 0, 5 procent.

Volksbank

Free konto od Volksbank je, jak už název napovídá, zdarma. Zahrnuje elektronický měsíční výpis, za výpis poštou si zájemci musí připlatit 15 korun. Výběr z vlastního bankomatu stojí 3 korun, z bankomatu ČSOB nebo Poštovní spořitelny 6 korun a z ostatních bankomatů 30 korun. Co se týká trvalého příkazu, inkasa nebo SIPO, jejich zavedení a zrušení prostřednictvím internetu je zdarma, provedení stojí 3 koruny. Úročení je 1,3 procenta.
Radka Spurná, regionální koordinátorka – redaktorka, kraj Olomoucký

Přidej komentář jako první k "Bankovní účty, stačí si jen vybrat ten pravý"

Zanechte komentář