Barevná planeta v Ústí nad Labem již podvanácté

Etnostánky, workshopy, cizokrajná jídla a hlavně hudba z celého světa, to vše ochutnáte na festivalu BAREVNÁ PLANETA. Multietnický hudební festival, který podporuje integraci cizinců v ČR a představuje cizince žijící u nás, se uskuteční v sobotu 10. září v centru Ústí nad Labem od 12 hodin.

Poradna pro integraci pořádá i letos v ulicích centra Ústí nad Labem multietnický hudební festival Barevná planeta. „Festival pořádáme již 12. rokem a počet návštěvníků každoročně stoupá. Našim cílem je přitáhnout lidi do ulic a ukázat jim, že cizinci, kteří žijí mezi námi, nejsou hrozbou, jsou to lidé jako všichni jiní. Chtějí se začlenit do české společnosti a žít u nás plnohodnotný život, chodit do práce, vychovávat své děti. Festival chce prostřednictvím hudby, tance, představení kulturních odlišností, uměleckých i gastronomických specialit navodit přátelskou atmosféru a vzájemně nás sblížit,“ říká Jan Kubíček, koordinátor festivalu.

Co festival nabízí? Na dvou otevřených hudebních scénách zahrají hudebníci z Chile GUAKA, americká punkrocková kapela BOOBIETRAP, mongolští DUNŽINGARAV nebo skvělý zpěvák z ostrova Martinik KING KALABASH, který vystoupí s českou kapelou RIDDIMSHOT. Na festivalu se představí moderní africký tanečník MAURICE YEKA z Konga nebo afričtí NJACHAS. Z arabského světa zahrají  AL-YAMAN, z českých kapel si můžete poslechnout FAST FOOD ORCHESTRA nebo reggae/ska kapelu PUB ANIMALS. Nenechte si ujít ani multikulturní sdružení umělců a hudebníků ALL STAR REFJUDZI BAND.

Návštěvníci festivalu se můžou těšit na celou řadu workshopů, kde cizinci představí své vlastní tradice a zvyky – lekce afrického tance i bubnování, pletení copánků nebo barmský tanec. Novinkou bude workshop vázání indického sárí, ukázka tradičního vietnamského tance nebo představení ukrajinských lidových písní a obřadů. Chybět nebudou ani etno- obchůdky a etno-stánky s občerstvením. Festival nabízí také bohatý kulturní program.

Pro naše nejmenší návštěvníky jsme připravili skákací hrad, nafukovací skluzavku, kolotoče a lezeckou stěnu. Děti budou moci shlédnout arabskou pohádku, zahrát si multikulturní soutěže a workshopy“, říká integrační pracovnice Bára Krsová a zároveň dodává, že velkým lákadlem festivalu je speciální dětská novinářská soutěž o ceny a také vyhodnocení výtvarné soutěže Úsměv pro cizince, které se v minulém školním roce zúčastnily desítky dětí z ústeckých škol.

Závěrečná festivalová afterparty se po desáté hodině večer přesune do  osmi ústeckých klubů.            Více informací k programu naleznete na stránkách www.barevnaplaneta.cz.

Festival probíhá za plné podpory Evropského fondu na podporu integrace příslušníků třetích zemí a MV ČR, pod záštitou primátora města Ústí nad Labem Ing. Víta Mandíka a náměstkyně primátora Ústí nad Labem Bc. Zuzany Kailové. Vstup na festival i na jednotlivé atrakce je zdarma.

Kontakty a informace:

Jan Kubíček – PPI Ústí nad Labem

tel: 603 856 375, email: honza@barevnaplaneta.cz

web: www.centrumcizincu.cz, www.p-p-i.cz, www.barevnaplaneta.cz

 

Miloš Hrubý, regionální koordinátor – redaktor, Ústecký kraj

Zdroj: tisková zpráva

Přidej komentář jako první k "Barevná planeta v Ústí nad Labem již podvanácté"

Zanechte komentář