Batikovaní Hippies

ICM TřebíčObčas se mi stane, že jdu kolem obchodu s oblečením, který mi trošku připomíná zvracejícího jednorožce, co právě sežral duhu. Ale co na tom. Každý máme jiný styl. Dlouhé volné batikované oblečení. Je jedno, jestli je to tričko, sukně nebo ponožky. Všechno musí být batikované, jinak to není ono. Nejvíc „kůl“ ale je, když zrovna tenhle typ oblečení prožil slavná šedesátý léta. To je nejvíc hippies.

Něco málo z historie: Hippies je vlastně hnutí, které vzniklo v 60. letech v USA po generaci Beatniků. Jednoduše šlo o boj proti společnosti. Cílem hippies bylo docílit míru, lásky, svobody. A když chtěli protestovat proti společnosti? Prostě se chovali přesně tak, jak to společnost nechtěla. Dobrá vzpoura ne?

MINOLTA DIGITAL CAMERAA jak poznáš hippies? Ne, není to ten, co věčně hulí trávu a píchá si drogy. To jsou smažky. Všichni hippies mají jedno heslo – dva vztyčené prsty (ukazováček a prostředníček) do tvaru „V“ (ne, ty malé třináctky, co dělají „duckface“ nejsou hippies). Hippies poslouchají pohodovou hudbu. Houpete se na ni ze strany na stranu, smějete se od ucha k uchu a vlastně je vám tak nějak všechno fuk. Klasikou je Bob Marley, Jimi Hendrix, nebo třeba kapela The Doors. Jejich hity furt letí světem a popravdě, kdo si ještě nedal jako status na „fejsbůku“ písničku „Be happy“, když mu nebylo do zpěvu? ☺

ICM Třebíč, Kateřina Veselá

Přidej komentář jako první k "Batikovaní Hippies"

Zanechte komentář