Besedy na školách

cropped-remix

Už to bude téměř osm měsíců, které jsem strávila tady v České republice díky programu Evropské dobrovolné služby EDS v rámci Erasmus+. Mezi mé úkoly kromě jiného patří také besedování v hodinách angličtiny nebo španělštiny s žáky základních a středních škol. Nejčastěji se setkávám se čtrnácti až šestnáctiletými studenty. Nyní mám za sebou osmnáct takovýchto setkání kupříkladu na 1., 2. 3. a 5. základní škole či na Gymnáziu Vítězslava Nováka nebo na Hotelové škole v Jindřichově Hradci. V plánu je ještě šest.

Doposud jsem vytvořila několik prezentací jak v angličtině, tak i ve španělštině – například
o mém rodném Španělsku, o španělské literatuře a o Evropské dobrovolné službě EDS.

Pokud jsem žákům představovala mé Španělsko, hovořila jsem o geografii, politickém systému, kultuře, státních symbolech, sportu, tradičních jídlech, největších městech, samozřejmě o mé rodné Pamploně a kuriozitách mezi Čechy a Španělskem.

Má prezentace o EDS je o tom, co vlastně v organizaci ICM Jindřichův Hradec z.s. dělám, jaké jsou mé povinnosti. Dále žákům předávám obecné informace o dobrovolnictví – jak to funguje, jak se zapojit, jaké jsou možnosti při výběru hostující organizace, kdo je to vlastně mentor atp.

Prezentaci o španělské literatuře jsem tvořila pro hodiny španělštiny a byla zaměřena na nejvýznamnější španělské autory jako Miguel de Cervantes, Federico García Lorca, Gustavo Adolfo Becquer a další.

Velice si cením příležitosti, kterou jsem díky dobrovolné službě dostala. Hovořit o rodné zemi, moci žákům odpovídat na jejich dotazy týkající se rozdílných kultur a dalšího, to je pro mě obrovský přínos do budoucnosti.

Za ICM Jindřichův Hradec Amaia de la Fuente