Budou maturovat v hasičské přílbě?

Pardubický kraj – Nové obory budou moci od příštího školního roku zvolit žáci opouštějící základní školy. Jejich vznik si vyžádala „díra“ na trhu práce.
Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích připravuje pro příští školní rok studijní obory Průmyslová ekologie a Požární ochrana. „Žádný z těchto oborů není v současnosti nabízen v Pardubickém kraji, “ sdělila Jana Pernicová, radní kraje zodpovědná za školství. Oba obory budou vyučovány v denní formě.


Inovovat bude rovněž Střední odborné učiliště ve Svitavách.  Připravuje obor se zaměřením na zpracování plastů. Reaguje tak na požadavek firem, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. „Plastikářství je rychle se rozvíjející oblast,“ uvádí radní Jana Pernicová.
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické v Třemošnici  sice od příštího školního roku nabídku zúží, ale nabídne uchazečům studijní obor Strojírenství.

Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Žamberku doplní nabídku o čtyřleté studium oborem Gastronomie.

Ve Střední zdravotnické škole v Pardubicích bude možné studovat obor Zdravotnický asistent ve formě denní i večerní nástavby.

Ke studiu nových oborů se budou moci uchazeči hlásit po schválení Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy již pro následující školní rok 2011/2012. (zjr)

Tomáš Holý, přispěvatel, kraj Pardubický


Roman Málek, regionální koordinátor-redaktor, kraj Pardubický

Přidej komentář jako první k "Budou maturovat v hasičské přílbě?"

Zanechte komentář