Český učitel poběží z Prahy do Londýna za záchranu pitné vody

Na 1200 kilometrů dlouhou trať z Prahy do Londýna se v pondělí 18. 6. 2012 vydá český běžec David Chrištof. Cílem charitativního běhu s názvem Prague to London RUN FOR SAFE DRINKING WATER je upozornit na nutnost záchrany pitné vody. Akci pořádá Německá škola v Praze, kde David Chrištof učí.

David Chrištov - foto: domácí archiv běžce

Chrištof poběží přibližně pět týdnů přes Českou republiku, Německo, Nizozemsko a Belgii. Do britské metropoledorazí před začátkem olympiády. „Chci získat dostatečné množství peněz na to, aby bylo možno zajistit nezávadnouvodu pro 333 lidí,“ říká 33letý učitel angličtiny, který má za sebou už 21 maratonů a 13 ultramaratonů. Peníze chce shromáždit skrze otevřený účet. Všechny příspěvky jdou přímo nadaci Blue Planet Network, neziskové organizaci, která po celém světě financuje projekty zajišťující nezávadnou pitnou vodu. Přístup k pitné vodě nemá na světě přes miliarda lidí.

Denně urazí 30 až 44 km a všechny své věci bude tlačit v kočárku před sebou. Cestou bude přespávat u lidí dobrévůle a šířit informace o celosvětové vodní krizi ve školách. Běh se může uskutečnit díky podpoře Německé školy v Praze a jejího partnera společnosti Bayer s r.o., kteří převzalináklady na Davidův projekt, v rámci jejich společného projektu Vltava. Před oficiálním startem v 11:00 hodin proběhne v Německé škole v Praze představení projektu od 9:30 hodin, tisková konference a symbolický běh kolemškoly. Oficiálního startu se může zúčastnit i široká veřejnost. Davidovo dobrodružství je možné sledovat den po dni na facebookových stránkách www.facebook.com/WaterIsLife. Podpořit projekt nadace Blue Planet Network a poslat finanční příspěvek, kterým se díky tomuto charitativníhoběhu dosáhne částky 9 990 USD, a tím zajištění vody pro 333 lidí na celý život je možné na www.blueplanetnetwork.org/waterheroes/david. Částka 30 USD (zhruba 600 Kč) totiž stačí na zajištění dostatku pitné vody pro jednoho člověka na celý život? (zdroj: OSN, WHO)

Dálkový běžec a učitel Německé školy v Praze David Chrištof (1979) má za sebou 21 maratónů a 13ultramaratónů, včetně dvou 100 mílových (160km) běhů. Roku 2007 se zúčastnil běhu kolem světa Blue Planet Run.20 světových běžců během 95 dní v nepřetržité štafetě přeběhlo 16 zemí, aby upozornili na světový problém spitnou vodou. Absolvoval také 3800km dlouhé cyklistické dobrodružství přes 8 evropských zemí za 7 týdnů. Vystudoval magisterské studium na St. Cloud State University v Minnesotě v USA a pak pracoval 6 let na americkýchuniversitách jako akademický poradce studentů.

Blue Planet Network (www.blueplanetnetwork.org) je globální sítí sdružující různé typy organizací bojujících za zajištění nezávadné pitné vody. Tato síť je řízena experty na problematiku vodních zdrojů ve spolupráci s komunitami, které jsou právě v nouzi. 86 organizací pracuje v 24 zemích, aby eliminovaly konzumaci závadné pitnévody.

_

Zdroj: Tisková zpráva Davida Chrištofa

vložil: Pavel Dvořák, regionální redaktor, kraj Praha

Přidej komentář jako první k "Český učitel poběží z Prahy do Londýna za záchranu pitné vody"

Zanechte komentář