Cestovní horečka dobrovolníků

ICM při DDM hl. m. Prahy se zapojilo do projektu Evropské dobrovolné služby také jako vysílající organizace.  vysílání dobrovolníků do zahraničí. Mladí lidé, kteří mají zájem poznat život v cizí zemi a ještě být užiteční, teď mohou s naší pomocí vycestovat do země, která je zajímá.

Naše první dobrovolnice Markéta odcestovala 1. října do francouzského města Nantes. Ještě před odjezdem se s námi podělila o své pocity. Pokud by vás její zkušenost inspirovala, můžete se obrátit na Evu Hrivnákovou (hrivnakova@ddmpraha.cz), která vám podá veškeré informace o projektu EDS.

 

Dobrý den,

 

Jmenuji se Markéta, je mi 25 let, pocházím ze Svitav a toto je můj první příspěvek na web DDM hl. m. Prahy. Naskytla se mi totiž díky této instituci obrovská životní šance a výzva. Již za týden odjíždím na rok do francouzského přiatlantického města Nantes. Je ze mě dobrovolník Evropské dobrovolné služby!

Velmi ráda cestuji a již několik let je mým velkým snem odjet na delší dobu do zahraničí a zkusit tam žít. Vše začalo již na střední škole, kdy jsem si mimo jiných předmětů vybrala maturitu z angličtiny a francouzštiny. Poté jsem úspěšně absolvovala přijímačky na VŠE v Praze, zde bakalářské státní zkoušky a v červnu tohoto roku též státní závěrečné zkoušky. Konečně nastala ta pravá doba na uskutečnění přání – vydat se na delší dobu do zahraničí. Preferovala jsem vyjet do Francie, a podařilo se! A ještě ke všemu na celý rok!

V půlce srpna jsem se dozvěděla, že od října měním na celý rok svou korespondenční adresu. Ihned jsem odjela na předodjezdové školení pořádané Národní agenturou. Díky tomu jsem se dozvěděla mnoho užitečného a začala se opravdu těšit na svůj výjezd. Následovalo informování nejbližších o odjezdu, nekončící rozlučkové akce s přáteli a rodinou, ale také přemýšlení, co si sbalit apod.

Dnes jsem již před startovní čárou, kufry sbalené, mysl přichystaná na velkou změnu…

Doufám, že se veškerá má očekávání o ročním pobytu v Nantes naplní. Je to obrovská příležitost poznat jinou kulturu, naučit se pořádně francouzsky a také získat nové dovednosti. Jdu do toho po hlavě, tak mi držte pěsti;) Brzy se ozvu se svými dojmy již z Nantes.

 

Autor: Markéta Vaisová

-

Petra Šteflová, regionální redaktor, ICM DDM Praha 8

Přidej komentář jako první k "Cestovní horečka dobrovolníků"

Zanechte komentář