Chceš-li slevu, jeď na dovolenou s Radkem…

PROSTĚJOV (1)

PROSTĚJOV (1)„Pojedeme na Korsiku,“ jásala jsem při zaslechnutí nabídky. Možnost spát v kempech a procestovat autem Korsiku, od moře přes hory až po řeky a městeč ka, mě opravdu nadchla. Netušila jsem, že mě čtrnáct dní na tomto ostrově může nakonec stát jen 6500 Kč, a to byl v ceně trajekt i nafta v obou směrech (ano řidič nás dovezl v pořádku i domů), jídlo (správně po čítáte – dva krajíčky chleba na den, večer teplá polévka z pytlíku a lákavá konzerva s přílohou těstovin i rýže), pití (každé ráno teplý čaj a během dne pramenitá voda z hor) a vstup do památek (menhiry ve Filitose byly snad to nejdražší, co jsme navštívili – celých sedm Euro).

A proč vlastně ten Radek v nadpisu? Protože on tu akci celou zrežíroval. Vymyslel, odřídil (a taky se mockrát poztrácel), vařil (plynový vařič měl vždy při ruce i za ohromné průtrže mračen) a neuvěřitelně spěchal (ukažte na mapě kamkoliv na ostrově a my tam zaručeně alespoň pár minut byli!). Nakonec ještě Radek prohlásil: „Bylo to pěkných čtrnáct dní, jen nás to vyšlo dost draho… “

Co k tomu dodat?

PROSTĚJOV (2)Pojedete-li na Korsiku, neberte si s sebou Radka a budete mít velmi klidnou dovolenou na nádherném ostrově plném nejrůznějších krás, které stojí za víc než jen pár minut zastavení.

 

 

Autor: Terezie Odstrčilová

Fotografie: Terezie Odstrčilová

Článek vyhrál v kategorii příběh soutěže „Zcestuj Evropu jinak“, kterou pořádalo Informační centrum pro mládež Prostějov.

 

Kateřina Opatrná, regionální redaktor, ICM Prostějov

Přidej komentář jako první k "Chceš-li slevu, jeď na dovolenou s Radkem…"

Zanechte komentář