Chcete léto prožít zábavně i užitečně? Naučte se anglicky!

Pokud jste se ještě nerozhodli, jak naložíte s volnými letními dny, neváhejte a přihlaste se na letní jazykový kurz. Nezáleží na tom, jestli navštěvujete základní školu nebo vám je přes padesát, pro každého se v Plzeňském kraji najde něco! Nejen že se v létě pobavíte, ale využijete také váš volný čas užitečně!

Pro děti a mládež na základních školách

Příměstský jazykový tábor s angličtinou pořádá například plzeňská netradiční jazyková škola Spell. Anglický kemp s pestrým celodenním programem plným zážitků v přírodě i pod střechou nabízí již pátým rokem. Letošní téma zní: „Cesta kolem světa za 5 dní“.

Tábor je určen předškolním a školním dětem do 14 let. Během pobytu si rozšíříte slovní zásobu, kterou si hned vyzkoušíte v praxi; naučíte se porozumět mluvenému slovu a komunikovat. Táborem vás provedou kvalifikovaní lektoři s pedagogickým vzděláním a zkušenostmi s prací s dětmi, kteří jsou dlouhodobými pracovníky jazykové školy. Zajímavostí je také to, že k výuce se v tomto případě nepoužívají klasické školní učebnice, ale speciálně připravené složky s učebním plánem.

Více informací najdete na www.spellstudio.cz, kde jazyková škola nabízí poslední místa k obsazení.

Podobný program nabízí například také britská společnost Wattsenglish Ltd. Kromě příměstských táborů najdete také tábory pobytové, které jsou určeny dětem do 12 let. Angličtinu v průběhu celého tábora uslyší děti od kvalifikovaného rodilého mluvčího. K výuce se používá metoda wattsendglish, díky které si dítě osvojí jazyk přirozenou cestou. Kromě toho se děti mohou těšit na karneval, tematicky rozmanité dny, sport, tvořivou činnost a výlety.

Více se dozvíte zde.

 

Pro ty starší

Jazykové kurzy pro starší děti, mládež, vysokoškoláky i pracující pak nabízí mnoho jazykových škol, které se nacházejí zejména v Plzni. Například obecný kurz, konverzaci, obchodní jazyk, obchodní korespondenci, přípravu k mezinárodní zkoušce a další nabízí jazyková škola Jipka. Letní intenzivní kurzy angličtiny pro angličtináře všech úrovní najdete na www.lite.cz, speciální nabídku pro teenagery i pro věk „50+“ pak objednáte například na www.eufrat.cz. To, že jazykový kurz se najde pro každého, dokazuje například zajímavá nabídka víkendových kurzů, kterou naleznete na stránkách jazykové školy www.newtonhouse.cz. Plzeňský kraj také zřídil k 1. lednu 2005 příspěvkovou organizaci Krajské centrum vzdělávání a Jazykovou školu v Plzni, kde najdete informace o pomaturitním studiu jazyků, státnicích či mezinárodních zkouškách.

Rozhodovat se můžete mezi jazykovými školami, ale také mezi různou intenzitou kurzu, úrovní vaší angličtiny i podle toho, zda kurz vede rodilý mluvčí či zkušení pedagogové z České republiky.

 

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

 

Přidej komentář jako první k "Chcete léto prožít zábavně i užitečně? Naučte se anglicky!"

Zanechte komentář