Chyť je všechny

image3344

Už také chytáte pokémony? Nebo nemáte vůbec tušení, na co se vás to ptám?

Už je to pár let co na našich obrazovkách každé víkendové ráno ‘‘kraloval ‘‘ japonský animovaný seriál. Kdo nezná seriál, tak určité ví, jak vypadá Pikachu. To ví prostě každý!

V červenci tohoto roku byla spuštěna mobilní aplikace, videohra s názvem Pokémon Go. Vývojářem této hry je společnost Niantic a vydavatelem je společnost The Pokémon Company, kterou spoluvlastní Nintendo (japonská firma, která se věnuje distribuci videoher apod.). Hra je vytvořena pro majitele chytrých telefonů s operačním systémem Android nebo iOs.

Při uvedení hry, bylo stažení v rámci České republiky složitější. Vlastně oficiální cestou, přes Google play nebo Appstore, to nešlo vůbec. Hra byla dostupná pouze v USA, na Novém Zélandu a Austrálii. Samozřejmě bylo spoustu způsobů, jak stáhnout hru i neoficiálně, a to jsem udělala i já. Netrvalo dlouho a hra se  jako lavina rozšířila i do Evropy.

Měla jsem měla hroznou radost, už jen z toho, že se mi to vůbec podle všech návodů podařilo stáhnout. Hrozně se mi líbí ten nápad, hra je vlastně založena na principu rozšířené reality, to znamená, že vlastně máte reálný obraz, například váš obývák, kde sedí pokémon, a vy ho můžete chytit.

Asi to může znít směšně, ale podle mne je hra opravdu super. Jak to probíhá?

Na začátku si zvolíte postavu, u ní navolíte barvu pleti, vlasů a očí a také oblečení. Jakmile tohle máte, můžete hrát.

Já začala hrát v největším dešti. Vytvořila jsem si postavičku a v tom největším slejváku jsem šla ‘‘lovit‘‘. Máte prostě mapku, podobně jako v navigaci, kde vidíte „pokestopy“, to jsou většinou historická místa, sochy, nádráží, zastávky, dětská hřistě apod., tady můžete získat „pokebally“, do kterých chytáte pokémony. Také je u těchto míst pravděpodobnost výskytu pokémonů. Když se na mapce pokémon zjeví, musíte na něj kliknout a v tu chvíli se vám hra přehodí do režimu „jako když fotíte“, takže vidíte obraz co je v realitě před vámi, tam někde lítá pokémon a vy po něm musíte hodit Pokeball a tím ho chytíte, pokud neuteče.
Já svého prvního pokémona chytila u pokéstopu ‘Pohřební služba‘ a byl to Bulbasaur, což je jeden z těch známějších.

U hry se mi líbí asi nejvíc to, že člověka nutí jít ven. Na vlak nebudete už chodit tou nejkratší cestou, ale tou, díky které obejdete co nejvíc pokéstopů. Tohle je podle mě hlavní výhoda této hry. Sama už přemýšlím, že k tomu začnu běhat, abych pokémonů chytila co nejvíc. Přijde mi to jako dobrá motivace.

Nebezpečím a nevýhodou je, že spousta lidí se do hry „úplně ponoří nebo zažere“ natolik, že nevnímá svět kolem, tak bacha na auta nebo sloupy veřejného osvětlení!

Cílem hry je „Chytit je všechny“, což je taky oficiální motto pokémonů. A pokémoni můžou být všude. Tak hodně štěstí při hledání a prima zábavu!

 

 

Aneta Křížková, ICM Český Brod

Přidej komentář jako první k "Chyť je všechny"

Zanechte komentář