Už jste slyšeli o projektech City Bound?

16780641_10208960436313766_482080712_n

Dnes jsem se pro vás rozhodla vyzpovídat Nikolu Voráčkovou, která má k tomuto tématu hodně co říct.

16736667_10208960436633774_1284826013_n

 

  • Ahoj Nikol, pro začátek mohla bys nám říct něco o sobě? Kdo jsi, co děláš, co tě baví?

 

Ahoj všem, tak moje jméno je Nikola, spíš tak Niki. No a pocházím z Prahy a najít mě můžete všude možně po Evropě, nejčastěji v Německu. Vystudovala jsem Vysokou školu obchodní se zaměřením na leteckou dopravu, ale tomu se teď úplně nevěnuji, spíš je to jako hobby. Miluji cestování (to mam asi na prvním místě) potom hraji beachvoleyball, ráda běhám a poznávám nové lidi. V dnešní době se věnuji mezinárodním projektům financovaných Evropskou unii v rámci Erasmus+ a hádám, že většina z vás o tom už někdy slyšela. Já bych vám, ale ráda řekla něco o projektech pro mládež do 18 let.

 

  • Mohla bys nás trochu více popsat, o co jde v projektech City Bound, pro koho jsou určeny?

 

Síť City Bound funguje už více než 5 let a je tvořena 8 partnery z EU a projekty jsou převážně určeny pro mladší kategorii 13-17 let. Od 18 let a výše mohou poté účastníci pokračovat a rozvíjet se jako vedoucí či trenéři mládeže. K tomu se dostanou prostřednictvím školení v rámci naší sítě. City Bound projekty jsou založeny na principu zážitkové pedagogiky. Jde o jeden ze způsobu neformálního vzdělávání a jedná se o metodologii učení založené na dobrodružství „Adventure Based Learning“. Účastníci mají možnost poznat nové přátele ve stejném věku z jiných koutů Evropy a tím prolomit jazykovou bariéru.

 

  • Jak ses dostala k tomu, že ses stala organizátorkou těchto projektů? Je to tvoje první zkušenost s pořádáním mezinárodních výměn?

 

Ani sama pořádně nevím, jak se to stalo, ale jsem za to moc vděčná. Myslím, že to bylo pár let zpátky, když jsem měla hotové zkoušky na vejšce a celé léto před sebou. Tak mě kamarád vzal do Portugalska na výměnu mládeže, kde jsem seděla v rohu a nevěděla, která bije. Poté mi to tak moc otevřelo oči, že jsem chtěla víc a víc. A náhodou se nám v Berlíne objevil projekt, kde sháněli českého vedoucího. Na to, že jsem s tím neměla žádné zkušenosti, tak jsem do toho hupsla jako ryba do vody a už jsem v Berlíně zůstala a strávila zde roční EVS program. Během toho roku jsem pronikla do sítě City Bound a nabrala tolik zkušeností, jako se mi ani snad ve škole nepovedlo a najednou ze mě byl organizátor mezinárodních výměn mládeže City Bound za Českou republiku. :)

16736006_10208960436553772_150789339_n

 

  • Co ti pořádání City bound dalo?

 

Pořádání těchto projektů mi toho dalo tolik, že to nejsem schopná snad ani vyjmenovat. Například mi to dalo šanci poznat zajímavé lidi, místa ve světě, no a hlavně samu sebe. Někdy jsou projekty na organizování velmi náročné, ale když na konci vidíte 30 usmívajících se puberťáků, jak jim tečou slzy štěstí po tváří po jednom stráveném týdnu, co jim změnil život (jak sami říkají), tak ta únava a stres jdou stranou a vy cítíte nepopsatelný pocit radosti – no a přesně proto to dělám…

 

  • Jde někde najít aktuální nabídku vašich projektů?

 

Aktuální nabídka projektů pro účastníky i vedoucí se průběžně vyvěšuje na webových stránkách naší neziskové organizace www.brnoforyou.cz a také na facebooku www.facebook.com/brnoforyou/, kde můžete najít i jiné mládežnické projekty v rámci programu Erasmus+ . Letos to bude pořádně nabité projekty v Česku i v zahraničí, takže až uvidíte přihlášku a něco zajímavého co se vám bude líbit, neváhejte a přihlaste se.

 

 

  • Kdyby měl někdo ze čtenářů zájem zúčastnit se nějakého z vašich projektů, jak vás může kontaktovat?

 

Co se týče projektů City Bound tak nás můžete kontaktovat přes online přihláškou na facebooku či na webovkách nebo přímo mě a mou kolegyni Katku na emailu citybound.info@brnoforyou.cz. Anebo kdyby měl někdo zájem o jiné projekty než City Bound, tak určitě potom napsat na info@brnoforyou.cz a kolegové vám rádi ve všem poradí. Jak už jsem zmiňovala, letos to bude opravdu nabité, takže kdokoliv by měl zájem přidat se do našeho týmu vedoucích, tak dejte vědět.

16780262_10208960436753777_871852202_n

Doufám, že se rozhodnete vyjet na nějaký z projektů a bude se vám to líbit tak moc, jako mě. Děkuji za rozhovor a loučím se s vámi…S pozdravem Niki

Já taky děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěšných projektů a spokojených účastníků.

Markéta Nováková
ICM Petrovice u Karviné