Článek měsíce zná své únorové vítěze

Každý měsíc zasílají mladí redaktoři školních časopisů své články do soutěže o Článek měsíce. Tentokrát se sešlo 18 článků, mezi nimiž porota vybrala vítěze únorového kola. Ocenění získali autoři ze školního časopisu Chaos teenagerů z Ostravy a časopisu Zpravodaj školy z Brna.

Mladí novináři každý měsíc předkládají svou publicistickou a uměleckou tvorbu.  Porota pak hledá vítěze ve dvou kategoriích – základní škola a střední škola. Vítězi únorového kola se stal Petr Valsa z ostravské základní školy a student Integrované střední školy Roman Pokorný z Brna. Všichni ocenění zároveň postupují do Brna na slavnostní finále, které se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince pro základní školy a v pátek 2. prosince pro střední školy.

„V tomto kole jsme evidoval větší množství rozhovorů, které svěžím a zajímavým způsobem přibližují žáky, pedagogy nebo osobnosti daného místa,“  vyzdvihuje za porotu Pavel Zdráhal, redaktor časopisu Remix.

Soutěž hledá každý měsíc nejlepší články školních časopisů základních a středních škol. Tímto způsobem přibližuje tvorbu školních časopisů a motivuje mladé novináře k tvůrčí práci nad svými školními časopisy.

Vítězové soutěže Článek měsíce února

Kategorie „Základní škola“ do 15 let:

Petr Valsa (15 let) za článek Můj děda už 30 let staví modely válečných strojů. Jednou budu v jeho práci pokračovat.
Časopis Chaos teenagerů, Základní škola a mateřská škola Ostrava-Bělský Les, B. Dvorského 1, příspěvková organizace, kraj Moravskoslezský

Kategorie „Střední škola“ do 22 let:

Roman Pokorný (17 let) za článek Je česká povaha něčím typická?
Časopis: Zpravodaj školy, ISŠ – COP, Brno, Jihomoravský kraj

Petr Kantor, regionální koordinátor – redaktor, kraj Moravskoslezský

Přidej komentář jako první k "Článek měsíce zná své únorové vítěze"

Zanechte komentář