Co dělat, když jste se nedostali na vysokou? Zkuste vyšší odbornou školu!

cropped-remix.png

Studovat na vysoké škole touží čím dál více studentů. Ne každý se tam díky tomu dostane. Řešením je vyšší odborná škola. Proč jí dát šanci?

Co když vás nepřijmou na vysokou?

Na první pohled se zdá, že se maturant, který nebyl přijat, dostal do obtížné situace. Nedostat se na VŠ je sice nemilé, ale student má naopak otevřeno mnoho dveří. Studenti mohou zvolit studium na jiné vysoké škole, pak podat přihlášku na vysněnou VŠ doma, mohou absolvovat jazykový pobyt v zahraničí, apod.

Vysoká vs. vyšší odborná

Není nutné svůj drahocenný čas ztrácet. V případě, že se vám ještě nechce chodit do práce, můžete využít i další varianty studia. Česká republika je bohatá na různé vyšší odborné školy různých zaměření. Můžete najít stejný obor, jaký chcete studovat na své vysoké škole. Často může být studium na vyšší odborné škole mnohem výhodnější. Vyšší odborné školy mají vyšší nároky na docházku, můžete však kombinovat denní či dálkové studium.

Jaké jsou výhody studia na vyšší odborné škole?

Výuka je zaměřena především prakticky, což mnozí zaměstnavatelé ocení kladně. Mnohé vyšší odborné školy zajišťují svým studentům odborné stáže, praxe, studovat mohou formou činností, úkolů a různých projektů dle zaměření školy.

Jaký titul získáte po studiu?

Po absolvování svého oboru získáte titul Dis. Můžete získat práci v nejrůznějších oborech jako je ekonom, účetnictví, veřejná správa, marketing, atd. Záleží na studovaném oboru. Můžete studovat například hotelnictví a turismus, jazykovou školu nebo například mezinárodní obchod. Záleží jen na vašich schopnostech a zájmech.

Pro ICM Cheb

Hana Šnajdrová