Co je v „Íčku“ nového a co se chystá?

icko_green_vypln

Podzim v Informačním centru pro mládež byl ve znamení parlamentů, a to ať už našeho největšího Krajského parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje, tak menších, ovšem neméně důležitých, školních parlamentů plzeňských škol.

V září proběhlo celodenní zasedání KPDM PK, kde studenti debatovali s hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem, měli možnost poznat o trochu více sami sebe při besedě s koučkou komunikačních dovedností Martinou Fau nebo se vzdělávali a informovali problematice Evropské unie se zástupci z Eurocentra. Další akcí, která se u nás konala již podruhé, je beseda pro studenty – Mladí volí, kterou spolupořádalo naše ICM ve spolupráci s KPDM PK a Národním parlamentem dětí a mládeže. V listopadu jsme započali naši spolupráci se školními parlamenty dětí a mládeže formou prvního společného zasedání, které se konalo v SVČ RADOVÁNEK. Zúčastnilo se ho 11 školních parlamentů a celá akce probíhala pod taktovou ICM a Krajského parlamentu dětí a mládeže PK. Studenti si našli s žáky základních škol společné oblasti a cíle, ve kterých by nadále rádi spolupracovali a tím propojili aktivity Krajského parlamentu se školními parlamenty.

A co se chystá v roce 2018? Naše ICM v poslední době zaujala témata, jako jsou například: střet generací v ČR, společenská odpovědnost mládeže, vliv médií na společnost, osobnostní rozvoj a podobně. Proto chystáme dvoudenní meeting pro pracovníky ICM z ČR, kteří nás v červnu v Plzni navštíví a budou se díky námi pozvaným hostům vzdělávat právě v problematikách těchto témat. Můžete se těšit na odborné články, besedy a to nejen na zmíněná témata, ale také na už klasická jako je práce v zahraničí, dobrovolnictví a další. Články a výstupy z akcí budeme pravidelně uveřejňovat na našich facebookových stránkách: Informační centrum pro mládež Plzeň. Dále se v novém roce můžete těšit na nové webové stránky, které pro vás připravujeme. Na webovkách bude spoustu nových článků a aktualit. Pokud máte nějaké dotazy, nebo si nevíte rady kam na SŠ nebo VŠ, neváhejte nám napsat na facebook nebo email: info@icmplzen.cz nebo nás v ICM navštívit na adrese: Pallova 52/19, Plzeň.

 

Hezké prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku přeje tým pracovníků ICM Plzeň.

 

Napsala: Simona Andersová – vedoucí ICM Plzeň