Co všechno se dá v Plzni stihnout za září

Září je jednoznačně ve znamení školy, ať už se jedná o malé školáky nebo uvědomělé mladé lidi, kteří začínají nový akademický rok na univerzitě! Ačkoliv už vám škola možná začala, nebo máte to štěstí, že začínáte třeba až v půlce září, nemusíte zoufat ani v jednom případě! Plzeň je totiž město mnoha možností a můžeme vám zaručit, že jen o škole září rozhodně být nemusí!

A co tedy můžete po škole podniknout?

Sport

Příležitostí pro sport je v západočeské metropoli samozřejmě nespočet – stejně jako v každém větším městě. Fitness, zumba, aerobic, taneční školy … to všechno tady najdete. Jako originální sportoviště snad můžeme připomenout Škodu Sport Park, kde najdete také lanové centrum, lezeckou věž nebo skatepark. Jako hřiště na petanque, místo pro běh či kratší cyklovýlet pak poslouží třeba Borský park. A pokud bude venku přeci jen už zima, o to více se musíte hýbat!:)

Divadlo

Plzeňská divadla mají vždy co nabídnout a i v září bude určitě z čeho vybírat. Ty, co studují fyziku, jistě zaujme hra s názvem Fyzikové, ačkoliv děj se točí spíše kolem záhad než kolem technických záležitostí. Hlavními postavami jsou muži v sanatoriu, kteří si říkají Einstein, Newton a král Šalamoun. V divadelní hře figurují ale také zavražděné ošetřovatelky!

Další program Divadla J. K. Tyla najdete zde. Předem si zjistěte, které dny se v divadle nehraje, abyste nebyli překvapení! Například od pondělí 12. do čtvrtku 15. září se na „prknech divadla“ žádných herců nedočkáte!

Talk show

Měšťanská beseda kromě jiného nabízí pravidelné talk show. Jaké můžete zkouknout právě v září čtěte tady!

12. 9.   19:00   Zpívám, tedy jsemPravidelný pořad moderovaný Jiřím Untermüllerem potěší příznivce operety, muzikálu, revue a vaudevillu, na kterém se přestaví stálice i nováčci nejen z Divadla J. K. Tyla. V programu zazní známé i zapomenuté árie, melodie a písničky, moderátor představí  nejžhavější novinky a události světové scény, dojde i na povídání o hudbě a rozhovory s interprety.

19. 9.   19:00   CavemanRob Becker – Máte chuť se rozesmát až k slzám?? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Západočeské muzeum

Do Západočeského muzea se zajděte podívat na expozice Plzeňská městská zbrojnice či Porcelán ve znamení zkřížených mečů. Od 9. září se představí také XIV. celostátní výstava bonsají a suiseki, reprezentativní výstava České bonsajové asociace, která přiblíží široké veřejnosti zajímavosti tradiční japonské kultury. Sběratelé zkamenělin pak svůj prostor dostanou 23. září. Bude to vůbec poprvé, kdy budou společně vystavovat pracovníci muzea a soukromí sběratelé.

Zábava

Se začátkem semestru jsou pro vysokoškoláky jednoznačně spjaty také oslavy či speciální párty. Jednu takovou pořádá například studentské rádio Bomba, které zorganizovalo na 20. září „Tram párty“. Studenti se tak mohou pobavit přímo ve speciální párty tramvaji, která bude projíždět městem.

Knihovny

Knihovna města Plzně si pro vás na svěží start nového školního či akademického roku připravila přednášky a besedy. Zkuste navštívit třeba tyto dvě:

–          10. 9. – 10.00 – Obvodní knihovna Doubravka, Masarykova 75 – Vezmi knihu na procházku – výšlap s knihou za pohádkou na Chlum

–          21. 9. – 18.00 – Polanova síň – Památky skryté v krajiněfilmový dokument Aleny Jílkové a Vladimíra Nového (ZČU) s komentářem autorky a Viktora Viktory

Pokud z nových informací budete mít „hlavu jak balon“ už ze školy, skočte si do knihovny půjčit nějakou odpočinkovou četbu. Seznam a adresy nejbližších knihoven v Plzni naleznete na www.knihovna.plzen.eu. Nezapomeňte, že v Plzni funguje také pojízdná knihovna – Bibliobus.

ZOO

Září je ideální příležitostí k tomu, abyste ještě před zimou stihli navštívit plzeňskou ZOO, ke které vás v ideálním případě dopraví speciální ZOO vláček – jeho jízdní řád najdete zde. V září se Vám po letních měsících stále ještě nabízí komentované krmení vyder, nosorožců, hrošíků, šimpanzů či tučňáků, které vám o zvířatech prozradí mnoho věcí. V areálu Lochotínského amfiteátru stihnete také ještě sokolnické ukázky. A v neposlední řadě, v půlce června tohoto roku se zde narodila mláďata tygra ussurijského!

_

Zdroj: Tiskové zprávy, www.zooplzen.cz, www.djkt-plzen.cz,

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Co všechno se dá v Plzni stihnout za září"

Zanechte komentář