Což takhle studium v zahraničí? Školné může zaplatit Nadace Zdeňka Bakaly

Vycestovat za vzděláním za hranice naší vlasti vyžaduje značnou dávku financí, díky programu Scholarship se však na zahraniční školy mohou dostat i ti, kteří penězi zrovna dvakrát neoplývají. Na podání přihlášky zájemci mají pět měsíců.


Aby se nezavíraly dveře nadaným, avšak nepříliš majetným studentům, vznikla Nadace Zdeňka Bakaly a s ní tento program. Jeho prostřednictvím nadace rozděluje stipendia zájemcům o studia na prestižních zahraničních univerzitách, především ve Spojených státech a Velké Británii. V opodstatněných případech však výběrová komise zváží i uchazeče o studia na dalších kvalitních zahraničních univerzitách.

Žadatelům, kteří pošlou přihlášku a budou vybráni komisí, uhradí nadace školné v různé míře, někdy i úplně celé. V odůvodněných případech poskytne i příspěvky na další výdaje související se studiem v zahraničí. Základním kritériem při výběru uchazečů jsou jejich akademické a osobnostní kvality.


Písemné přihlášky je možné posílat do 31. května 2011 na adresu nadace. Informace o výsledku prvního kola výběrového řízení, popřípadě pozvánka užšímu okruhu kandidátů k pohovoru před výběrovou komisi budou uchazečům odeslány do 31. července 2011.

Radka Spurná, regionální koordinátorka – redaktorka, kraj Olomoucký


Úvodní foto: dominicanewsonline.com

Přidej komentář jako první k "Což takhle studium v zahraničí? Školné může zaplatit Nadace Zdeňka Bakaly"

Zanechte komentář