Cyklisté vítáni!

Patříte-li mezi stále se rozrůstající řady milovníků jízdy na kole, jistě oceníte iniciativu „Cyklisté vítáni“. Jedná se o certifikaci turistických služeb, v tomto případě přátelských k cyklistům. Cílem je zvýšit jejich kvalitu. Projekt byl podpořen Evropskou unií.

Projekt prověřuje, očima cyklisty, nabídku, vybavenost a hlavně připravenost ubytovacích zařízení, kempů, restauračních zařízení a turistických cílů. Ta zařízení, která projdou certifikací, jsou označena jednotným logem, které přijíždějícím „kolařům“ dá jasně najevo, že jsou vítáni. Zároveň každý jejich uživatel ví, jaké minimální služby může na takto označeném místě očekávat. Česká certifikace vychází z již prověřených standardů kvality v zahraničí.

Chce-li nějaké zařízení získat toto označení, musí splnit jisté podmínky. Například hotely, penziony, ubytovny a podobně, musí splnit tyto základní požadavky: možnost přespání na jednou noc, nabídka energeticky vydatných snídaní s minimálním obsahem tuku, možnost vyprání a usušení výstroje, zapůjčení základního nářadí pro nutné opravy, možnost umytí kola, lékárničku. Takovéto ubytovací zařízení musí být označeno logem projektu. Samozřejmě existují i další, doplňkové služby, které je vhodné, aby provozovatel cyklistům nabízel. Jejich výčet, stejně jako výčet těch povinných služeb, se liší podle typu zařízení. Jiné podmínky mají ubytovací zařízení, jiné hotely, další zase turistické cíle.

Na stránce www.cyklistevitani.cz najdete databázi míst, která úspěšně prošla certifikací „Cyklisté vítáni“. Přehledně tak můžete vyhledat nejbližší penzion, kde vám pomohou, poskytnou zázemí třeba pro opravu kola, a kde se na vás těší.

Zdroj: uvedená webová stránka.

Jan Menšík

Přidej komentář jako první k "Cyklisté vítáni!"

Zanechte komentář