Den dobrovolnictví v Českém Krumlově

S pomaloučku končícím Evropským rokem dobrovolnictví přibývá i akcí, při kterých je mimo jiné činnost konkrétních dobrovolníků oceňována nejen slovně.  Nejinak tomu bylo  v těchto předvánočních dnech i v Českém Krumlově.

Dobrovolnické centrum Informačního centra občanského sektoru Český Krumlov, občanského sdružení,  ve spolupráci s Centrem pro pomoc dětem  a mládeži, obecně prospěšné společnosti, Český Krumlov  připravilo a realizovalo program s názvem „Den dobrovolnictví“.   Setkání českokrumlovských dobrovolníků  se uskutečnilo v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Bouda, projektovém pracovišti Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov .

Hlavním důvodem  akce bylo poděkování a ocenění dobrovolníků z českokrumlovského regionu, kteří se věnují dobrovolné činnosti zprostředkované Dobrovolnickým centrem Informačního centra občanského sektoru, občanského sdružení Český Krumlov. V průběhu akce bylo oceněno více než 15 dobrovolníků, mezi nimi například paní Františka Kuncová za práci v Informačním centru pro seniory či Petra Sosnová a Markéta Králová za zapojení se do projektu „Kamarád v životě“. Dobrovolníkům poděkovali  a ocenění předali  za Informační centrum občanského sektoru, o.s.  Český Krumlov jeho předseda Tomáš Zunt, koordinátor Dobrovolnického centra Bc. Tomáš Vágai  a za Informační centrum seniorů  Vladimír Zunt , za Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov  ředitel  Mgr. Vlastimil Kopeček a za Středisko výchovné péče Spirála, občanské sdružení,  Český Krumlov  Lenka Bartůšková.
Kromě „čestných listů“, obdrželi dobrovolníci také ocenění věcná, jimiž byly dárky od regionálních sponzorů. Multikino Cinestar České Budějovice tak poskytlo volné vstupenky na filmová představení, společnost PRO- SPORT, o.p.s. Český Krumlov připravila pro dobrovolníky permanentky do bazénu. Dárková balení piva a limonád  zase dodal místní pivovar Eggenberg. Na věcných oceněních se dále podílelo knihkupectví Expedice Český Krumlov s poukázkami na zakoupení knih a nebo také českokrumlovský Pohádkový dům, který připravil pro dobrovolníky volné vstupenky do své expozice. Do balíčků věcných cen přispěli také samotní organizátoři akce, OS ICOS a CPDM, kteří dobrovolníkům předali audio CD Lidové písně z rožmberského podzámčí a zcela novou knížku o dobrovolnictví.

V cenách však nechyběly ani výtvarné práce dětí ze Střediska výchovné péče Spirála, které takto podarovaly své dobrovolníky v rámci projektu „Kamarád v životě“. Na akci panovala příjemná nálada a uvolněná atmosféra, kterou doplňovala živá hudba, výstava fotografií jedné z dobrovolnic Hany Šenkýřové a vánoční pohoštění. Celkem se akce zúčastnilo okolo třiceti návštěvníků.

V rámci programu bude také představen zcela nový tištěný „Průvodce dobrovolnictvím v Jihočeském kraji a v regionu Českokrumlovska“.  Publikaci společně připravili  Informační centrum občanského sektoru, občanské sdružení Český Krumlov, občanského sdružení  ve spolupráci s Centrem pro pomoc dětem  a mládeži, obecně prospěšné společnosti Český Krumlov v rámci svých aktivit k Evropskému roku dobrovolnictví 2011.  Na její přípravě participovala i jihočeská mládežnická íčka. A dobrá věc se podařila díky  podpoře Města Český Krumlov a regionálního střediska evropské informační služby Europe Direct při Krajském úřadě Jihočeského kraje.

Zdroj: Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov, www.cpdm.cz, Informační centrum občanského sektoru, o.s. Český Krumlov, http://icos.krumlov.cz


Václav Pavlík Regionální koordinátor / redaktor Kraj Jihočeský

 

Přidej komentář jako první k "Den dobrovolnictví v Českém Krumlově"

Zanechte komentář