Den zdravotně postižených v Prachaticích opět úspěšný

Den zdravotně postižených v Prachaticích se koná již několik let vždy kolem 3. 12. (kdy se slaví Mezinárodní den zdravotně postižených) a v Prachaticích proběhl v pondělí 2. 12. 2013 v Městském divadle v Prachaticích.

Kdo přišel, dostal skvělý dárek. Krásný pod večer, na jehož organizaci se podílel nejen úřad, ale i řada dobrovolníků (Zdeněk Krejsa, Lucie Rabenhauptová, Jiří Gabriel Kučera, Hana Vlasáková, Alena Bláhová, Renáta Kocábová, Karel Rabenhaupt) a KIS Prachatice.

V programu vystoupili Lenka Jágerová s hrou na flétnu v doprovodu dědy Hrubeše a jeho hrou na trubku, Senior country taneční klub, který inovoval své vystoupení a předvedl tanec s Lucií Hrudníkovou a Maruškou Bednářovou, obě na vozíčku, dále pak se scénickým tancem Denní centrum pro děti, mládež a dospělé ze Strakonic na hudbu Stmívání, velmi působivé bylo vystoupení přednesu básně od spisovatele Vrchlického Vánoční snění z úst sluchově postižené Marie Plzové a závěr pak patřil hodinovému vystoupení umělců Mária Banga z Bratislavy a Radka Žaluda z Českých Budějovic, za moderování Sašy Bangové (všichni tři nevidomí).

Mezi jednotlivými vystoupeními byli na pódium pozvání hosté z celé první řady: starosta města Martin Malý, radní Andrea Tajanovská, Růžena Štemberková a Hana Mrázová, vedoucí odborů Jaroslava Hauptmanová a Marie Peřinková, sponzor večera Václav Franz, podnikatel a Vendula Raymová z Bruselu a Květa Kadlecová, psychoterapeutka. Všichni popřáli nejen přítomným lidem se zdravotním postižením k jejich svátku, ocenili jejich sílu, aktivity, ale popřáli i všem ostatním především toleranci, pevné zdraví.

Program byl doplněn výstavou Obec přátelská rodině – fotografie a obrázky Šťastné stáří očima dětí. U vstupu, pod vánoční stromek, mohli příchozí položit dárek, v rámci akce Pošli to dál (dárky budou předány dětem se zdravotním postižením, dětem ze sociálně slabých rodin). Navíc před zahájením na vystřižené obláčky mohli lidé napsat a poté zavěsit na síť svůj „sen“ pro sebe, město, přátele (budeme Vás informovat v další zprávě).

V rámci programu došlo i k vyhodnocení Míst přátelských seniorů v Prachaticích /další samostatný článek/.

Autor: Hanka Rabenhauptová, Město Prachatice

Zpracoval: Zdeněk Krejsa, regionální redaktor, ICM Prachatice

 

 

 

Přidej komentář jako první k "Den zdravotně postižených v Prachaticích opět úspěšný"

Zanechte komentář