Slavnostní otevření discgolfového hřiště

DSC07420

Dne 23. září 2017 se otevřelo v městském parku v Pohořelicích discgolfové hřiště.  I přes nepřízeň počasí se akce uskutečnila a ti, kdo přišli, rozhodně nelitovali.  Po slavnostním přestřižení pásky a po krátkých proslovech pana starosty, paní ředitelky ze SVČ Pohořelice a Jakuba Foltána ze Smart up týmu si návštěvníci mohli vyzkoušet nejen nové hřiště, ale i další jamky připravené pomocí přenosných košů. To vše pod vedením zkušených hráčů z discgolfového klubu z Moravského Krumlova.DSC_0064

V pátek 6. října 2017 se uskutečnila metodická ukázka pro ZŠ Pohořelice. Počasí tentokrát ukázalo vlídnější tvář, a proto si mohlo celkem 6 tříd a víc jak 100 žáků ze ZŠ Pohořelice vyzkoušet tento nový sport. Připraveno pro ně bylo celkem 6 jamek, na jejichž zdolání nejlepší žáci potřebovali pouze 22 hodů.  Obě tyto akce byly součástí projektu, který má na svědomí skupina mladých lidí ve spolupráci se SVČ Pohořelice a s městem Pohořelice.

A jak to celé vzniklo?

Na jaře tohoto roku skupina pěti mladých lidí podala žádost o projekt do programu Smart Up Nadace O2 s cílem vybudovat zde discgolfové hřiště. Nápad se zrodil po předchozích zkušenostech z táborů i jiných akcí SVČ Pohořelice, kde se discgolf využívá jako volnočasová aktivita. Logicky tak vznikla spolupráce mezi těmito mladými lidmi a SVČ Pohořelice. Podařilo se jim napsat projekt, který uspěl ve velké konkurenci téměř stovky projektů. Získali tak finanční podporu na stavbu hřiště. Následně kontaktovali zástupce města Pohořelice a navázali s městem spolupráci.  Finanční podpora stačila na materiál na 4-jamkové discgolfové hřiště s informační tabulí, ale již ne na design, grafické zpracování a vlastní stavbu hřiště. To vše již museli zajistit sami účastníci ve spolupráci s SVČ a městem Pohořelice.  Součástí projektu však nebyla pouze vlastní stavba hřiště, ale i představení hřiště a discgolfu veřejnosti a metodická ukázka pro ZŠ Pohořelice. Doufáme, že se této skupině podařilo vytvořit sportoviště, které může volně a zdarma využívat široká veřejnost, základní škola, středisko volného času a jiné subjekty ve městě bez většího zásahu do dosavadního fungování městského parku.

DSC_0061

Jan Rozehnal, ICM SVČ Pohořelice