Divadelní projekt Kašperl ProVokativ

Tri, tra, la la … starý známý je zpět.

Vystupuje pod mnoha jmény – Kašpárek, Kašpar, Kašperl … každý ho zná.

Přeshraničník Kašpárek je spojující motiv a navíc povahou provokatér. Vše často poplete a překroutí.

Mladí lidé z Karlovarska a Horních Frank spolu vymýšlí vlastní první loutkové vystoupení s motivem provokace.

Dvaceti členná skupina převážněstředoškoláků věnovala pět dní výrobě vlastních loutek. Od 27. dubna do 1.května vymyslí svoje první vystoupení, které ve středu, 1.5.2013 od 10:00 hodin ukáží pacientům Dětské léčebny v Lázních Kynžvart .

Mladí lidé ve věku od 14 do 24 let z Německa a Čech se setkali, aby společně oživili tradici loutkového divadla. Projekt Kašperl proVokativ začal v německém Schwarzenbachu na konci března, kde převážně účastnice se chopily dláta, pilky, rašple a vyrobily vlastníma rukama osobité marionety, které přivedly kživotu. Chuť společně tvořit, vymýšlet a poznat nové kamarády svedlo tuto partu, která si pod vedením tří zkušených divadelních pedagogů osvojuje osobitý přístup díky jevištní řeči čojč. Cílem je divadlo jak pro německý, tak i pro česky mluvící diváky.

Pokud by jste měli zajímavý příběh nebo námět o provokaci, můžete vše zaslat vedoucímu projektu na email prochazka@cojc.eu, rádi vaše témata zapracujeme do finálního vystoupení, které bude na začátku června.

Projekt Kašperl ProVokativ je možné realizovat díky finančním prostředkům z fondů Evropské unie (EFRE, Cíl 3), Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra pročesko-německou výměnu mládeže TANDEM, Kraje Horní Franky a díky kooperacím s dalšími institucemi a školami z obou region.

 

Projekt Kašperl proVokativ je součástí cyklu 12 čojč projektů. Pod společným názvem Hnutí na hranici pořádá v roce 2011 česko-německá nezisková organizace cojc gGmbH čtyři divadelní čojč projekty a jednu konferenci v česko-bavorském příhraničí. Dva zečtyř projektů se v letošním roce uskuteční v Karlovarském kraji a po jednom projektu v Plzeňském a Jihočeském kraji. Více na www.cojc.eu.

2. Projekt vznikl v rámci spolupráce mladých lidí angažujících se v Čojčlandské kulturní síti. Mladí lidé se dobrovolně organizují na české straně v občanském sdružení A BASTA! (Rokycany/Praha) a na německé pod Divadelním Institutem Das Ei (Norimberk) od listopadu 2002, kdy společně přivedli ČOJČ na svět a neustále vymýšlí rozmanitá divadelní setkávání. Čojčlandská síť muže být pomyslně geografické území tzv. ČOJČ LAND ZEMĚ, která leží v příhraniční oblasti Čech a Bavorska a sahá od Aše/Hofu na severu přes Weiden/Tachov až k Českým Budějovicím/Pasovu na jihu, a od Plzně k Regensburgu od východu k západu.

ICM Cheb

Hana Šnajdrová

Přidej komentář jako první k "Divadelní projekt Kašperl ProVokativ"

Zanechte komentář