Divadelní vystoupení v čojč „Tankujeme v Čechách“

(Wunsiedel, Arzberg, Marktredwitz, 30.5. – 4.6.2013) Tri, tra, la la … Němci pilně pracují, zatímco Češi se doma většinou snaží si práci ulehčit. Němci by bez pravidel a zákonů nedali ani ránu, ale Češi hledají cestičky napříč byrokratickým aparátem. A kdo že krade? Mladí loutkoherci by vás rádi pozvali na své osobité vystoupení Kašperl Provokativ – „Tankujeme v Čechách“. Vystoupení se uskuteční v německém městě Arzberg 03.06.2013 od 19:00 v Aule Maximilian-von-Bauernfeind-Schule, vstup je volný.

Mladí lidé ve věku od 14 do 24 let z Německa a Čech společně oživili tradici loutkového divadla. Projekt Kašperl proVokativ začal v německém Schwarzenbachu na konci března, kde převážně účastnice se chopily dláta, pilky, rašple a vyrobily vlastníma rukama osobité marionety.  Chuť společně tvořit, vymýšlet a poznat nové kamarády svedlo tuto partu, která si pod vedením tří zkušených divadelních pedagogů osvojuje osobitý přístup díky jevištní řeči čojč. Cílem je divadlo jak pro německý, tak i pro česky mluvící diváky. Chceme zkusit provokaci, kterou nám naše loutky dovolí.

„Projekt Kašperl ProVokativ je možné realizovat díky finančním prostředkům z fondů Evropské unie (EFRE, Cíl 3), Česko-německého fondu budoucnosti, Koordinačního centra pro česko-německou výměnu mládeže TANDEM, Kraje Horní Franky a díky kooperacím s dalšími institucemi a školami z obou region“ říká David Procházka z ČOJČ.

 

1.            Projekt Kašperl proVokativ je součástí cyklu 12 čojč projektů. Pod společným názvem Hnutí na hranici pořádá v roce 2011 česko-německá nezisková organizace cojc gGmbH čtyři divadelní čojč projekty a jednu konferenci v česko-bavorském příhraničí. Dva ze čtyř projektů se v letošním roce uskuteční v Karlovarském kraji a po jednom projektu v Plzeňském a Jihočeském kraji. Více na www.cojc.eu.

2.            Projekt vznikl v rámci spolupráce mladých lidí angažujících se v Čojčlandské kulturní síti. Mladí lidé se dobrovolně organizují na české straně v občanském sdružení A BASTA! (Rokycany/Praha) a na německé pod Divadelním Institutem Das Ei (Norimberk) od listopadu 2002, kdy společně přivedli ČOJČ na svět a neustále vymýšlí rozmanitá divadelní setkávání. Čojčlandská síť muže být pomyslně geografické území tzv. ČOJČ LAND ZEMĚ, která leží v příhraniční oblasti Čech a Bavorska a sahá od Aše/Hofu na severu přes Weiden/Tachov až k Českým Budějovicím/Pasovu na jihu, a od Plzně k Regensburgu od východu k západu.

Za ICM Cheb

Hana Šnajdrová

Zdroj: David Procházka, http: www.cojc.eu

Přidej komentář jako první k "Divadelní vystoupení v čojč „Tankujeme v Čechách“"

Zanechte komentář