Dny mobility v Olomouckém kraji

O tom, jak získat zahraniční zkušenosti, ať už studiem na universitě v cizině, zapojením se do činnosti neziskových organizací, využitím možností au pair v Evropě, na co si dát pozor při hledání brigády či práce v zahraničí, jsou mladí lidé v Olomouckém kraji informováni i na Dnech mobility.

Eurocentrum Olomouc, Europe Direct Olomouc za partnerského příspění Univerzity Palackého v Olomouci, EURES Olomouc a ICM Prostějov pořádají jednodenní akce s názvem Den mobility. Semináře mají za úkol seznámit cílovou skupinu s možnostmi studia, práce a cestování v rámci EU.

Za tři roky trvání těchto seminářů je navštívilo přes 500 studentů z Olomouce a blízkého okolí.

V únoru tohoto roku se akce poprvé konala mimo Olomouc, a to v Šumperku, v prostorách Obchodní akademie. Organizátoři si kladli za cíl navázat na dosavadní úspěchy v Olomouci a nabídnout informace o evropských mobilitách i studentům z odlehlejších částí Olomouckého kraje.

Součástí projektu jsou i znalostní soutěže EU reálií o ceny.

Tuto možnost využilo 63 studentů Obchodní akademie v Šumperku.Michal Brtnický z Europe Directu Olomouc celý program moderoval a podělil se i se svými zkušenostmi z programu ERASMUS.

Kateřina Procházková nás zasvětlila do povinností a možností au pair v některých Evropských zemích.

Prostor mezi prvním a druhým blokem programu vyplnila vědomostní soutěž ,,Evropské kolo štěstí“. Správné odpovědi byli odměněni drobnými cenami od Europe Direct Olomouc. Na správný průběh soutěže dohlížela Regina Kyselová z téže organizace.

Velkou pozornost vzbudil vstup dvou účastníků Evropské dobrovolné služby, kteří doplnili prezentaci regionální konzultantky programu Mládež v Akci. Waleska Surga ze Španělska a Yura Kravchenko z Estonska dokázali v posluchačích vzbudit zájem o svoji činnost. Oba působí v hostitelské organizaci People to People International Šternberk Chapter. Zájemce o pokračování dialogu pozvali na svůj blog, který najdete na webových stránkách této organizace.

Program zakončil EURES poradce Tomáš Kráčmar užitečnými rady, jak bez rizika nalézt brigádu či práci v zahraničí.

Přidej komentář jako první k "Dny mobility v Olomouckém kraji"

Zanechte komentář