Do přeskáčů s pojistkou

Je zima. Z televizí a rádií slyšíme o tom, jak se republika ponořila do sněhu. Všude sněží a počasí láká obout přeskáče a vyrazit na hory.

Zimní sporty jsou velmi oblíbené u sportovců, ale jsou vyhledávány i v rámci rekreačních pobytů na horách. Právě proto, že se na horách setkáváme s lidmi různě zdatnými, je důležité dodržovat pravidla pro bezpečnost. Přes všechnu opatrnost je také dobré předvídat a dopředu se pojistit.

Jistě víte, že každý člověk je ze zákona pojištěn zdravotním pojištěním u své zdravotní pojišťovny. Toto pojištění zahrnuje veškerá ošetření na území republiky. Každý člověk by však měl pamatovat i na situace, jako je fakt, že může způsobit škodu na zdraví či majetku někoho jiného. K tomu nám slouží různé druhy připojištění od komerčních pojišťoven.

Ty nabízejí variabilní životní pojistky, to znamená, že si klient může pojistku poskládat podle svých potřeb. Je možné připojistit se na úraz, pracovní neschopnost, pobyt v nemocnici, atd. Na základě úrazového pojištění může být klientovi uhrazeno bolestné, trvalé následky úrazu či další různé druhy plnění. Tato pojistka ovšem neobsahuje pojištění rizika na škody způsobené někomu jinému.

Riziko poškození věci a zdraví může vyřešit pojištění odpovědnosti občana, které je součástí připojištění domácnosti. To se vztahuje na všechny členy domácnosti včetně dětí a zvířat.

 

Jinak je tomu, pokud se rozhodnete vycestovat do zahraničí. Zahraniční hory, blízké Alpy jsou atraktivní pro mladé i staré. Nezapomeňte však před odjezdem na pojištění do zahraničí, konkrétně pojištění léčebných výloh do zahraničí. To zahrnuje akutní ošetření, přepravu, odpovědnost za škody a navíc také úrazové pojištění na dobu pobytu.

Pokud budete pojištění, neznamená to, že si na sjezdovkách či na trasách můžete dělat co se vám zachce. Stále je nutné chránit své zdraví i zdraví druhých vhodným chováním, rychlost přizpůsobit schopnostem atd. A nezapomeňte, alkohol na horách by měl mít jen bernardýn v soudku.

 

Hana Šnajdrová

Regionální koordinátorka – redaktorka

Kraj Karlovarský

1 Komentář k "Do přeskáčů s pojistkou"

  1. 1EIMRP jgyqatudyndw, [url=http://rnqivqcjascn.com/]rnqivqcjascn[/url], [link=http://oksaejccqgnq.com/]oksaejccqgnq[/link], http://ykukddbkxhey.com/

Zanechte komentář