Do světa chytře, levně a často – jak na to?

28208217_743266422537321_1178199564_o

Chtěli byste cestovat, ale myslíte si, že na to nemáte peníze nebo dostatek času? Pak zkuste zajít na jednu z přednášek Hanky Machalové – cestovatelky, která boří stereotypy. Má malou dceru a pracuje na plný úvazek, přesto se v roce 2017 podívala do zahraničí celkem šestnáctkrát. Hanka Máchalová se zaměřuje na low cost cestování a v současnosti pořádá besedy, na kterých předává své zkušenosti a zároveň tipy, jak cestovat chytře, levně a často.

Nám se podařilo dostat na besedu, která se konala 15. února v Ostravě a musíme uznat, že to stálo za to.

A co se na besedě můžete dozvědět? Hanka vás seznámí s celou řadou zajímavých aplikací a databází, které vám usnadní cestování. Kromě toho vám poradí, na co si dát při kupování letenek nebo jízdenek pozor a kdy je dobré je kupovat. Věděli jste například, že byste se při vyhledávání letenek měli přepnout do inkognito moodu pomocí zadání Ctrl + Shift + N? Můžete tak na své letence ušetřit.  

Za zmínku určitě stojí český vyhledavač nízkonákladových letenek azair.cz (odkaz http://www.azair.cz/).

28276072_743267112537252_1603341055_o

Pokud chcete cestovat nízkonákladově, hodit by se vám mohly následující servery na vyhledávání levných letenek:

Cestujlevne.com (https://www.cestujlevne.com/)
jaknaletenky.cz (https://www.jaknaletenky.cz/)
zaleťsi (http://zaletsi.cz/)
levnocestování.cz (https://levnocestovani.cz/)
Honzovy Letenky (https://honzovyletenky.cz/)
Fly4free (https://www.fly4free.com/flights/flight-deals/europe/)

Pokud se vám podaří sehnat výhodné letenky, pak se určitě bude hodit i tip na to, jak sehnat dobré a zároveň levné ubytování. Zkuste booking.com a Airbnb.

A pokud vás toto téma zajímá a chtěli byste se dozvědět víc, tak na Hanku můžete vyrazit do Česka i na Slovensko. Kompletní seznam besed najdete na jejím facebooku: https://cs-cz.facebook.com/snadnodosveta/.  

ICM Petrovice u Karviné
Markéta Nováková