Dobrovolníci projdou i Libercem

V pondělí 31. října startuje tradiční akce Týden dobrovolnictví. Smyslem je upozornit na význam dobrovolnictví a přínos dobrovolnické práce pro společnost. Letošní rok je navíc vyhlášen Rokem dobrovolnictví a protože se pomalu chýlí ke konci je nejvyšší čas veřejnosti připomenout, co všechno je dobrovolnictví.

I proto vyzvala patronka Evropského roku dobrovolnictví Dagmar Hoferková, vedoucí Dobrovolnického centra Ostrava, všechny zúčastněné aby spojili své síly a přidali se k Pochodu dobrovolníků. Ve třinácti městech republiky se uskuteční happeningová akce ve čtvrtek 3. října a chybět nebude ani Liberec. Další přidanou hodnotou akce určitě je spojení organizací, které s dobrovolníky různými způsoby pracují. Průvod v Liberci společnými silami organizují Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje, Liberecké happeningové hnutí, Komunitní středisko Kontakt, dobrovolnické centrum krajské nemocnice Dobromysl a v neposlední řadě Motyčkovic klika. Hlavním koordinátorem pochodu je Liberecká občanská společnost.

A co vás ve čtvrtek odpoledne v Liberci čeká? Hlavní tábor akce rozbije na náměstí Dr. E. Beneše u liberecké radnice. Veřejnost k němu naláká průvod dobrovolníků, který vyjde ve čtyři odpoledne od obchodního domu Fórum Pražskou ulicí k náměstí. Na náměstí čeká návštěvníky ve stanech řada neotřelých aktivit – dílny pro malé i velké, žonglování, fire show, malování, tancování a mnohé další, a to vše proto, aby viděli, že pomáhat je normální a dokonce i zábavné. Získáte tu samozřejmě mnoho informací o tom co dobrovolnictví obnáší a jaké různé možnosti zapojit se máte. Konec je plánovaný na sedmou hodinu severskou Slavností světel. Celou akci zaštítil náměstek primátorky pro školství, kulturu a sociální oblast Kamil Jan Svoboda.

Budete li mít cestu kolem, zastavte se ve čtvrtek v centru Liberce, najdete tu zábavu i poučení a třeba novou náplň volného času.


Petra Handlířová, Regionální koordinátorka-redaktorka, Kraj Liberecký

www.losonline.eu

Přidej komentář jako první k "Dobrovolníci projdou i Libercem"

Zanechte komentář