Dobrovolnictví v Plzeňském kraji

Dobrovolnictví se meze nekladou. Pomoc je důležitá na mnoha místech České republiky, a pokud tápete, kde byste mohli pomoci právě v Plzeňském kraji, neváhejte a čtěte další řádky.Samozřejmě, všechna místa, kde vás bude třeba, se nám do článku nevejdou, berte jej tedy jako inspiraci, díky které najdete právě to místo, které se možná stane místem vaší působnosti v oblasti dobrovolnictví.

Azylový dům Kladno

Azylový dům představuje komplex sociálních služeb poskytujících individuální, důstojnou, nepřetržitou a koncepční pomoc matkám s nezletilými dětmi, které se ocitnou v tíživé životní situaci spojené se ztrátou bydlení a to za účelem jejich snadnější resocializace.

Tento azylový dům vítá dobrovolníky již od jeho založení. Ti dodnes slouží noční služby v pátky i soboty, další organizují koncerty pro klienty i děti, výstavy, zábavná odpoledne, ale také pravidelná setkávání dětí v hudebním a výtvarném kroužku. Po dobrých zkušenostech se někteří z dobrovolníků zaměřili také na práci s konkrétním dítětem nebo přímo rodinou a podílejí se tak na smysluplném trávení volného času dětí, které vychází z kamarádského vztahu dvojice.

Pokud máte zájem se zde angažovat i vy, podívejte se na aktuální informace na www.azylovydumkladno.cz, kde současně najdete kromě mnoha informací také kontakty.

Ekocentrum Spálené Poříčí

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Spálené Poříčí působí na jihozápadním Plzeňsku již více jak 20 let. Organizace začínala svoji činnost především v oblasti ochrany biodiverzity. Vyvěšovali jsme budky pro dravce, sovy i pěvce, mapovali jsme lokality s výskytem obojživelníků, sčítali dravce atp.

Pokud vám není lhostejný osud těchto poraněných či jinak potřebných zvířat, můžete například formou dárcovské „smsky“ či „dmsky“ přispět a zacílit svou podporu zcela konkrétně.

Více informací najdete na www.ekocentrum.cz.

S.O.S život pro koně – útulek pro staré a týrané koně

Cílem útulku není jen poskytovat dočasný azyl starým, nechtěným nebo týraným koním, ale také zlepšování a zkvalitňování vzájemných vztahů mezi lidmi a zvířaty, zlepšování příslušných právních norem, získávání nových členů a spolupracovníků a osvětová činnost mezi veřejností. Přispět můžete nejen sponzorským darem, ale také například adopcí na dálku, která je v poslední době poměrně atraktivní záležitostí s velmi pozitivním účinkem. Stará či týraná zvířata jsou na živu díky sponzorům, firmám i drobným dárcům, kteří přispějí svou činností na úhradu krmiva, na nákup koní určených na jatka či na léčiva, vitamíny a další potřeby pro koně.

Více informací se dozvíte na www.soszivotprokone.wz.cz.

 

Podpořit samozřejmě potřebují ale i další místa. Své využití najdete například v Občanské poradně Plzeň či regionálním dobrovolnickém centru Totem.
_

(Zdroj: www.azylovydumkladno.cz, www.ekocentrum.cz, www.soszivotprokone.wz.cz, www.opplzen.cz)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

 

 

Přidej komentář jako první k "Dobrovolnictví v Plzeňském kraji"

Zanechte komentář