DOUČOVÁNÍ ANEB POPEREM SE S MATIKOU

8224-1(1)

Jak to tak většinou bývá, ne každému jde všechno a s něčím prostě člověk potřebuje pomoct. Přesně tak to funguje i u nás v Íčku v rámci projektu Doučko. V současnosti máme asi 6 aktivních lektorů a přibíráme další a další.

Nejčastěji je zájem o doučování matematiky, češtiny a angličtiny. Bohužel se nám zatím nepodařilo vyhovět odborným předmětům, jako je technické kreslení apod., ale pracujeme na tom. Matematika se zdá být tím největším problémem, který se studenti snaží skrze doučování řešit, alespoň to vyplývá z poptávek, které nám do Íčka chodí.

Studenti se u nás v Íčku mají jako v bavlnce. A to mluvím jak o lektorech, tak o doučovaných. Pro lektory připravíme kávu, čaj či limonádu a mají u nás možnost si cokoli vytisknout nebo nakopírovat zdarma.

Cílem tohoto projektu je předávání zkušeností z generace na generaci. Jsme moc rádi, že se nám tu daří dodržovat to, aby se studenti doučovali navzájem.

Nejvíce lektorů máme z Katolického gymnázia v Třebíči, zbytek už jsou studenti vysokých škol, kteří si doučováním přivydělávají na svůj studentský život.

Žádosti o doučování pro děti nám chodí každý týden aspoň dvě nebo tři. Rádi bychom tedy proto rozšířili naši nabídku lektorů, abychom mohli „zákazníkům“ vyjít co nejvíce vstříc.

Jste z Třebíče či blízkého okolí a chtěli byste se do projektu zapojit? Tak neváhejte a ozvěte se nám! Určitě budete přínosem do našeho malého doučovacího týmu.

A aby to nebylo jen o škole a povinných předmětech, jsme schopni zařídit i doučování hry na kytaru ☺

Lenka Palánová

ICM Třebíč