Dovednostní soutěže SOLLERTIA v Praze prověřují žáky proti profesionálům

Vyzrát na fachmana a profesionála ve svém oboru se budou do půlky letošního prosince snažit žáci pražských odborných škol. Probíhá totiž již třetí ročník dovednostních soutěží SOLLERTIA. Soutěž probíhá v několika oborech, mezi které například patří automechanici, truhláři, elektrikáři, ale i kuchaři a kadeřnice. Žáci odborných škol a učilišť nepoměřují své síly mezi sebou, jak bývá u dovednostních soutěží zvykem, ale staví se proti vyzyvateli, který je profesionálem – FACHMANEM.

Vyzyvatel v oboru automechanik při soutěži

Do soutěže se dostávají nejlepší

Je pravdou, že do finálových kol se dostanou ti nejlepší žáci, kteří před tím prošli sítem dvou nominačních kol. Není proto výjimkou, že žák dokáže porazit profesionála nebo se k jeho výsledku velmi přiblížit. V letošním ročníku soutěží SOLLERTIA se tak stalo – mladší a méně zkušený truhlář dokázal porazit fachmana o několik procentních bodů. Jednotlivé soutěže hodnotí takzvaní akademici, což jsou profesionálové z podniků, cechů a profesních komor. Ti také zaručují objektivnost a profesionální úroveň jednotlivých finálových kol soutěží SOLLERTIA.

Automechanici, Truhláři a Elektrikáři už znají vítěze, Kadeřnice a Kuchaři budou soutěžit v příštím týdnu. Finálové kolo soutěže elektrikářů bylo zajímavé tím, že se o vítěze soutěže, kterým se stal žák pražské školy, málem „poprali“ vyzyvatel s jedním akademikem. Oba tito profesionálové chtěli nabídnout práci tamnímu vítězi, který přesvědčil, že umí své řemeslo dobře.

Vítěz nebo vítězka bude moci užívat titul SOLLERS

Všichni vítězové finálových kol budou moci užívat titul SOLLERS – zručný, kterým budou moci označit také svou provozovnu, výrobek nebo uvádět u jména. Slavnostní vyhlášení soutěží proběhne 19. Prosince 2012 v Rezidenci primátora hlavního města Prahy. Zde z rukou představitelů hlavního města a Hospodářské komory převezmou originální stříbrné pamětní medaile. Zde budou též rozdány věcné ceny, které pro vítěze připravili jednotliví ředitelé finálových kol soutěže. Podrobné výsledky přineseme po slavnostním vyhlášení.

_

Pavel Dvořák, regionální redaktor, kraj Praha

 

Přidej komentář jako první k "Dovednostní soutěže SOLLERTIA v Praze prověřují žáky proti profesionálům"

Zanechte komentář