Dream Factory Ostrava 2018

upravena fotky dfov

Jubilejní desátý ročník jednoho z nejlepších divadelních festivalů v ČR se odehrál na přelomu května a června v Ostravě. Měla jsem možnost vyrazit na tenhle divadelní festival hned třikrát a podívat se na něj ze dvou pohledů: jako divák i jako ten, který se o diváky a herce staral v rámci občerstvení. Oba z těchto pohledů ve mně zanechaly hodně dojmů a musím uznat, že velmi pozitivních.

Po roce jsme se vrátili do „Márnice“ divadla Petra Bezruče. S naší kavárnou Café Rotigel (www.caferotigel.cz) jsme dostali tu čest připravit sladký bar na slavnostní otevření festivalu. Protože se jednalo o jubilejní 10. ročník – nesměl chybět narozeninový dort. Bylo velmi příjemné pozorovat především dámy, které si hlídají svou figuru, jak po ochutnání našich dobrot neodolaly, a přišly si přidat s výrazem blaha ve tváři.IMG_20180603_081600_295[1]

Mezi nejsilnější vzpomínku z festivalu však patří divadelní představení „Hotel Bezruč“. Popravdě představení vybíral přítel, takže jsem vůbec netušila, co se bude dít. Na představení jsem dorazila v šatech a botách na vysokém podpatku. O to větší překvapení pro mě bylo, když jsme se blížili k místu konání, hotelu Palace. Ten stojí naproti bývalému obchodnímu domu Ostravica. Po příchodu jsem dostala do ruky programový letáček a pochopila jsem. Divadlo se odehrávalo v opuštěných prostorách hotelu Palace. Pokud chcete zažít opravdu něco netradičního – doporučuju! Když jsem se na druhý den bavila s organizátorem festivalu a vyprávěla mu o mém outfitu, neubránil se smíchu. Později jsem si u představení přečetla následující: „Společenské šaty nechte doma, pohodlná obuv nutností! Během divadelní produkce budete procházet jednotlivými patry chátrajícího hotelu.“ Ale musím uznat, že to možná jen zmocnilo můj zážitek z představení ☺35086709_10212338041262531_3111243840724402176_n

Potřetí jsme na festival zavítali v sobotu 2. června. V kouzelném prostředí Dolní oblasti Vítkovic – důl Hlubina, jsme přijeli představit naši kávu všem návštěvníkům i hercům, kteří do Hlubiny v sobotu zavítali. Naši kávu tak ochutnal například i herec David Prachař.

Letošní ročník Dream Factory je za námi. Ať už jste z Ostravy a okolí nebo ne, určitě si tento festival nenechte ujít příští rok, protože opravdu stojí za to!

Více informací o festivale nejdete zde: http://www.dfov.cz/aktuality/

 

Markéta Nováková

ICM Petrovice u Karviné