Dům Křižovatka u parku získal kmotřičky

Prachatice, 26. listopadu 2013 – Informační centrum pro mládež Prachatice, jehož zřizovatelem je KreBul, o.s., otevřelo zbývající část nově zrekonstruovaných prostor. Dům na Zlaté stezce 145 pak získal za přítomnosti významných hostů svůj název a také dvě kmotřičky.

Informační centrum pro mládež Prachatice se dočkalo dokončení druhé etapy rekonstrukce prostor na adrese Zlatá stezka 145. Díky občanskému sdružení KreBul se podařilo získat další více jak dva miliony korun na rekonstrukci prostor, ve kterých sdružení sídlí již od roku 2009.

V uplynulých dnech došlo k slavnostnímu otevření druhé části rekonstrukce. To se odehrálo
26. listopadu za účasti řady významných hostů. Mezi nimi nechyběla paní Eva Hampejsová z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, vedoucí oddělení mládeže Krajského úřadu Jihočeského kraje Václav Průcha či místostarosta města Robert Zeman.

Slavnostní odpoledne zahájily děti z mateřské školky v České ulici svým vystoupením a staly se tak nejmladšími účastníky slavnostního otevření, které se neslo v duchu mezigeneračního setkání. Následoval krátký dokument, přibližující průběh rekonstrukce samotné, pozdravy hostů a hrou na harmoniku a zpěvem odpoledne završil dobrovolník pan Tischler, který přítomné rozveselil pěknou písní.

„Ministerstvo  školství podpořilo letos tento projekt 1,5 milionem korun. Jsem ráda, že jsem se do Prachatic opět mohla podívat a vidět, jakou změnou dům prošel. Je to až neuvěřitelné. Přeji informačnímu centru i zdejším pracovníkům ještě hodně elánu a nadšení k realizaci dalších akcí a také samozřejmě mnoho mládežníků, kteří si sem najdou svou cestu,“ shrnula Eva Hampejsová.

Objekt na Zlaté stezce 145 v současnosti využívají čtyři organizace, realizováno je zde 7 služeb. Jedná se o Občanskou poradnu, Informační centrum pro mládež, Dobrovolnické centrum, Advokátní kancelář, poradenství a Spirála Květy Kadlecové, či právě vznikající Centrum jógy v denním životě. „Jsem potěšen, že tento dům prošel takovou rekonstrukcí, čímž byl zhodnocen majetek města a ukazuje se zde konkrétně spolupráce Města a neziskového sektoru. Věřím, že lidé si sem vždy najdou svou cestu a budou odsud spokojeně odcházet nejen s radou, jak se vyrovnat se svým problémem,“ podotkl místostarosta Robert Zeman.

„Druhá etapa rekonstrukce přinesla své plody v podobě velkého multifunkčního sálu, bezbariérového wc a sprchy, sociálů, skladu, dvou ubytovacích jednotek (a to včetně veškerého zázemí v podobě sprchy, wc, kuchyňky). Nového kabátu se dočkala také fasáda,“ shrnul Jiří Gabriel Kučera, vedoucí centra.

Dům na Zlaté stezce 145 se dočkal i svého názvu. Kmotry Hanka Rabenhauptová a Květa Kadlecová jej směrovníky pokřtily na Křižovatku u parku. „Název vystihuje to, co zde mohou všichni najít – nový směr, novou cestu. Ať již směr v podobě odborné rady, cvičení, terapie…, každý si z nabídky služeb domu vybere to, co je mu blízké,“ uvedla Květa Kadlecová. Obě kmotry pak domu popřály mnoho akcí a aktivit, které budou určeny široké veřejnosti.

Druhou etapu rekonstrukce podpořilo Ministerstvo školství, mládež a tělovýchovy, Jihočeský kraj a Město Prachatice. Celkové náklady obou etap přesahují 4 miliony korun, na rok 2014 zbývá několik venkovních úprav, zejména realizace nového chodníku pro bezbariérový přístup. Děkujeme touto cestou všem, kdo nás finančně podpořil i těm, kteří aktivně připojují ruku k dílu. Těšíme se s vámi všemi na shledání u nás – Křižovatce u parku.

Zpracoval: Zdeněk Krejsa, regionální redaktor, ICM Prachatice
Ohlas na otevření aneb jiný pohled na stejnou věc:
DOKONČENA DALŠÍ ČÁST REKONSTRUKCE DOMU NA ZLATÉ STEZCE 145, VEDLE ŠTĚPÁNČINA PARKU. Dne 27. 11. 2013 v Prachaticích se konalo další otevření rekonstruovaného domu na Zlaté stezce 145 – domu, který byl v přímém přenosu pokřtěn rozcestníky na DŮM KŘIŽOVATKA U PARKU. Jednou z kmotřiček se stala Květa Kadlecová.

Na otevření a pokřtění přijela a přišla řada vzácných hostů, přátel a zájemců vidět dílo, které bylo myšlenkou započato již v roce 2009. Po úvodním slově Zdeňka Krejsy, předsedy o. s. KreBul a spuštění vtipného filmu o rekonstrukci, následovaly pozdravy hostů. Gratulaci předala z MŠMT Eva Hampejsová a zdůraznila, že je vždy na straně dobré věci, zapálení. Několikrát i v průběhu přestavby přijela na kontrolu, která vždy dopadla velmi dobře. Mgr. Václav Průcha, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy – oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu z Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích, který si prohlédl všechny prostory a popřál řadu nápadů. Robert Zeman, místostarosta města, ujistil, že každý dobrý nápad radnice podporuje a je ráda za příkladnou spolupráci města a neziskového sektoru, stejně tak kolega Vlastimil Kopeček, ICM Český Krumlov, se kterým Zdeněk Krejsa i Jiří Gabriel Kučera spolupracuje, velmi ocenil um získat peníze, proměnit je v investici a naplnit prostor lidmi a zaujmout programem. Na úvod nechybělo ani kulturní vystoupení o které se tentokrát postaraly děti a paní učitelky z MŠ Česká svým zpěvem, tancem za doprovodu kytary a dobrovolník pan Tišler.

Díky elánu, píli a podpoře dokázali Zdeněk Krejsa a Jiří Gabriel Kučera to, co můžete i vy vidět, pokud zajdete do DOMU KŘIŽOVATKA U PARKU, Zlatá stezka 145 v Prachaticích. V současné chvíli dům nabízí prostory pro občanské sdružení KreBul, Dobrovolnické centrum, Občanskou poradnu, Informační centrum pro mládež, Poradenství Květa Kadlecová, a připravuje se otevření Centra Jógy v denním životě v druhém poschodí, kde je navíc sídlo právníka.

Spolkový dům je otevřen a připraven nabídnout své prostory, program nejenom (i když především dětem a mládeži), ale také všem dalším skupinám (NNO, seniorům a spolupracujícím organizacím).

Jen pro zajímavost od ledna 2013 v prostorech proběhlo již 99 akcí, kurzů, setkání, pracovních jednání, porad, nespočet terapií, cvičení,…

Tak jen tak dál, pánové.

Děkujeme.

Autor: Hanka Rabenhauptová, Město Prachatice

Zpracoval: Zdeněk Krejsa, regionální redaktor, ICM Prachatice

 

 

 

Přidej komentář jako první k "Dům Křižovatka u parku získal kmotřičky"

Zanechte komentář