Džimy a EDS

 

Je to skoro rrok co sem vysestoval na EDS. Já bydlel v Německo a ržekl sem si, že vyjedu na východ. Napadlo mě do Česka. Tam sou hezká děvčata. Někde to zpívali… Dojel sem vlakem na nádraží do Praha. Pržišel průvodčí, myslel sem, a chtěl jízdenku. Místo aby mi špípl lístek, štípl mi 20 euro. Do neziskovky, kde pracuji jsem dojel ale dobrže. Já už v Německo vystudoval počítačový programy.

U nás v Německo pracovat hodně Češi, tak sem chtěl jim rozumět.Ržíkal si, že budu dělat vše, co mi dovolí. Ale já se mýlit, bylo to lepší. Nejdržív já rozkoukával, pak začal vést kroužek počítače. Děti byly hodně, ale chytré. Raději však na netu, než ve wordu. Já se snažil učit je hodně, a s nima sranda. Jednou Petr shodil server-není hacker ale bl*ec. A Kamila ržíkala že hardware je věc, do které kopne když rozbije se software. A Jana objevila pohádku Alenka v ržíši divů: <div><div><div><div>ALENKA</div></div></div></div>. Český humor se mi líbí.

Horší je že já tady tlustější. Pivo dobrý, knedlíky i maso. Česká kuchyně je skvělá. I já zkoušel varžit. Jenže váš smažák. Vy ržíkáte ve dvou se to lépe táhne, ale smažák se roztekl a pak táhl. Motalo se to na vidličku. V restauraci dobrý, já vždy pržipálím.

Ale jenom nepracovat. Stihl jsem i výlety. Praha, Brno… V Brně je nejznámější stavba výpadovka na Prahu. Vše tu máte propojené. K Budějicům je cesta, a liška běží vždy k Táboru. Je dobré cestovat v Čechách. Učím se tu i Česky na kurzu. Někdy mi dělá problém psaní a mluvení. Tržeba „skoč do výšky a skotch whisky“. Zní to stejně, ale zážitek je jiný.

Jsem tady rád. Co jsem mohl udělat, má práce má výsledky. Pržedělával sem webové stránky. Mohl jsem pržedat mnoho zkušenosti. Za měsíc ale budu pržedávat projekt jiným dobrovolníkům a pojedu zpět do Německo. Když se podívám na mě teď a pržed rokem, vidím dva jiné Džimy. Je to více než škola, je to více než práce. Tady mám volnost, poznání a hlavně pomoc.

 

Džimy Deutsch

 

Zpracoval: Jiří Gabriel Kučera, regionální redaktor, ICM Prachatice

 

 

Přidej komentář jako první k "Džimy a EDS"

Zanechte komentář