Erasmus Prague Games

image3344

Stejně jako v letním semestru, tak i v zimním jsme se dočkali události s názvem Erasmus Prague Games (EPG). Tentokrát se konaly v sobotu 3. října na půdě České zemědělské univerzity v Praze.

EPG je sportovní akce, které se účastní zahraniční studenti a soutěží mezi sebou ve třech sportovních odvětvích – fotbalu, basketbalu a beach volejbalu. Tento ročník se na organizování podílelo pět pražských ESN sekcí (ESN UCT – VŠCHT, ISC CTU – ČVUT, ESN CULS – ČZU, Buddy System – VŠE a IC CUNI – UK). Kromě pražských škol se k nám ještě přidala návštěva z Pardubic – Buddy System Pardubice. My, jako ekonomové, jsme opět dostali na starost registrace studentů. I přes naše vysokoškolské vzdělání nám ale trvalo půl hodiny, než jsme našli ten správný systém.

Program začínal od 9:30 registracemi, na které se dostavilo mnoho týmů z různých vysokých škol. Když jim byly přiděleny zelené, oranžové a modré náramky a k tomu svačinky, rozešli se na sportoviště, kde začaly jednotlivé zápasy.

Já si po skončeních registrací myslela, že moje práce je hotova. Byla mi ale udělena funkce opékače klobás, která mě kupodivu náramně bavila. Dokonce jsem natočila své první pivo v životě. Jak si asi dokážete představit, kelímek byl ze čtvrtky plný piva a zbytek byla pěna. A také jsem se znovu přesvědčila o zákonech schválnosti. Pokaždé, když opečete hodně klobás, tak nikdo nechodí, a když jich máte málo, přijde hladové fotbalové mužstvo.

Bohužel, stejně jako v letním semestru, došlo k jednomu zranění při basketbalu, kdy byla nutná návštěva nemocnice. Šlo ale pouze o špatné došlápnutí, takže vše dobře dopadlo.

Vyhlášení vítězů jednotlivých sportů proběhlo kolem 18. hodiny. V basketbalu se na prvním místě umístil tým Buzzer beaters (mix univerzit), na druhém International part (mix univerzit) a na třetím Zmrzlina (ČZU) . V beach volejbalu exceloval tým Bigmamma (ČZU), za nimi CCV a na posledním místě Praha dising team. A nakonec ve fotbale stál na stupni vítězů tým Roses (Pardubice), druhý byl tým Flowers (Pardubice) a třetí tým Gloriuous basterds (ČZU). Všichni umístění obdrželi krásné medaile a samozřejmě ještě odměny ve formě dobrůtek.

Myslím, že se letošní ročník opravdu vyvedl. Ačkoliv to byla akce na začátku podzimu, celý den nás provázelo slunce a bylo takové teplo, že jsme mohli chodit v tričku. Všichni jsme si to užili a večer se příjemně unavení vrátili zase domů.

 

Evža, ICM Kladno

Přidej komentář jako první k "Erasmus Prague Games"

Zanechte komentář