Erasmus soutěž

Teplice2

V zimním semestru roku 2014 jsem absolvoval půlroční pobyt v malém studentském městě na severu Itálie, jménem Trento. S klidem mohu říci, že to byl nejlepší půl rok, jaký jsem doposud zažil. Zvláštní, jak se může tolik událostí stát během jednoho semestru! Poznal jsem svou lásku, se kterou jsem dodnes, spoustu nových přátel po celém světe, byl na koncertech dvou mých oblíbených kapel (Arctic Monkeys a MGMT), procestoval jsem skoro celou Itálii, utratil spoustu peněz, přibral 12 kg atd…

Teplice1Chtěl bych se zpětně vrátit k penězům. Znám spoustu přátel, kteří si z Erasmu dokonce peníze přivezli domů, ale já mezi ně nepatřím :D Sice to nebylo poprvé, co jsem byl na delší dobu sám v zahraničí, ale bylo to poprvé, kdy jsem si musel platit i ubytování, na které jsem dal více jak půl grantu. Takže mi trvalo dlouho, než jsem se naučil více hospodařit a nalézat levné obchody.

Těch pár měsíců byla pro mě jak pohádka a ze vzpomínek a z fotek žiju do teď. Chvíli po návratu, vlastně víc jak malou chvíli, jsem trpěl tzv. ‘’Post erasmus syndromem’’, což je stav úzkosti z toho, že jste zpět doma. Bylo to opravdu těžké, opustit místo, které jsem si totálně zamiloval, nové přátele, pohodu, prakticky nic nedělání atd… najednou BUM a byl jsem zpátky doma v malém městě na severu Čech, kde se nic neděje. Bylo pěkné jít si sednou do hospody na pivo se starými přáteli, ale vzhledem k tomu, že jsme se neviděli takovou dobu, tak jsem jim vyprávěl jen o Erasmu, o spoustě zážitcích, přátelích….a to je časem všechny omrzelo a nudilo. Jenže já mě potřeb o tom mluvit furt a furt a furt…..Tenhle stav trval skoro 2 měsíce, než jsem se adaptoval zpět do reality. Zkrátka, kdo nebyl na Erasmu, o hodně přichází a nemůže pochopit, jaké to je.

Pro zajímavost Vám sem napíšu status, který jsem si dal na Facebook v den odjezdu.

Teplice2Once upon a time there was little beautiful city called Trento in the north of Italy, where I spent the best 6 months and 6 days of my life. It gave me a lot and took a lot from me (I mean a lot of money, but who cares YOLO) It was like a fairytale full of partying, experiences and traveling plus 2 weeks of studying hard. I saw so many beautiful places and monuments which I wanted to see. I met lot of new awesome friends and I was at concert of Arctic Monkeys and MGMT. Both concerts were absolutely amazing. It’s hard but now is time to leave and go back home to reality.

So thanks to everyone, it was the best choice for my Erasmus. Hope to see you again soon.

 

        Tak to bylo něco málo k mému Erasmu, zbytek se můžete dočíst ve starších článcích.

 

A teď zpět k tomu hlavnímu. Dům zahraničních služeb (DZS) jakožto koordinátor ERASMUS +, pořádá už několik let soutěž s Erasmus jménem ERASMUS LABEL 20**, každý rok na jiné téma a jinou formou. Letos to bylo „Můj život s Erasmem“. A téma mělo být vyjádřeno pomocí fotografie. Stačilo poslat fotografii, která vystihovala studijní pobyt v zahraničí a k  ní krátký popisek.

Chtěl jsem se přihlásit už minulý rok, kdy bylo téma: ‘’Co mi Erasmus vzdal a dal’’, které mělo být ve formě fejetonu. Po návratu jsem však neměl tolik času kvůli dodělávání zkoušek za letní semestr, a taky tomu přispěla trocha lenosti, ale docela toho lituji, že jsem nic nenapsal, protože bych si tím alespoň uchoval vzpomínky. Nicméně letos jsem se rozhodl, že se zúčastním.

Bylo neskutečně těžké vybrat pouze jednu fotografii, která by vystihla tolik zážitků na jednom obrázku. Nakonec jsem vybral fotku, na které jsme s přáteli polonazí na lyžáku, který pořádalo ESN (Erasmus student Network), což je oraganizace, která se stará o zahraniční studenty. Nicméně lyžák byl jedním z nejlepších zážitků vůbec. Zažil jsem tam tolik srandy, že to ani není možný. Každý den byl tématický večírek, sangrie zdarma, pěnová party, milion chodů jídla, sauna a bazén zdarma…navíc krásné počasí a spousta sněhu.

 

Fotka je pořízena na hoře Folgaria.

Teplice3Když jsem fotku posílal, nevěřil jsem v to, že by se mohla vůbec umístit. Ale tato fotografie v sobě má pro mě velké kouzlo, pokaždé když se na fotku podívám, usměju se a zavzpomínám si. Po nějaké době jsem úplně zapomněl, že jsem se do soutěže přihlásil a najednou mi přišel mail. A v něm bylo, že se má fotka umístila na 2. – 3. místě, což mi udělalo neskutečnou radost!!!

Ještě víc mě přikvapilo, kolik jsem dostal cen! Termosku, baterku, tašku…zarámovaný diplom a hlavně skleněnou cenu, která byla hrozně těžká! :D

 

 

Teplice4Pokud jste byli na Erasmu, nebo se na něj chystáte, určitě se taky přihlašte příští rok do soutěže! Nikdy nevzdávejte a nebuďte líní, třeba se Vám poštěstí a taky něco vyhrajete ;-)

 

 

 

Lukáš, ICM Teplice

Přidej komentář jako první k "Erasmus soutěž"

Zanechte komentář