Europe Direct a práce v zahraničí

Pokud se zajímáte o možnost pracovat v zahraničí a informace začínáte teprve hledat, určitě by vám mohla pomoci návštěva některého ze středisek Europe Direct. V České republice najdete těchto středisek deset: Uherské Hradiště, Brno, Olomouc, Jihlava, Nový Jičín, Pardubice, České Budějovice, Plzeň, Most a Dvůr Králové nad Labem. Pracovníci Europe Direct vám podle vašich požadavků poradí, kam se obrátit a kde požadované informace hledat. Europe Direct práci nezprostředkovává, je rozcestníkem ve světě informací. V celém Zlínském kraji funguje jediné středisko Europe Direct, a to v Uherském Hradišti. Najdete ho na Masarykově náměstí na Domě služeb.

Centrum poskytuje informace o Evropské unii – konkrétně například o práci v zahraničí, studiu, možnostech čerpání evropských peněz, příležitostech pro zájemce o  práci dobrovolníků, projektech EU, programech, politikách evropských institucí v jednotlivých oblastech apod.

Co se týká konkrétních informací zájemci zde mohou získat informace o tom, jak sehnat povolení k pobytu,  jak si stěžovat na závadné výrobky nebo kde hledat informace o práci v zahraničí. K dispozici jsou též kontaktní údaje na organizace, se kterými chtějí občané jednat. Kromě informací od pracovníků ED mohou návštěvníci střediska využívat i  neustále se rozšiřující knihovnu a zdarma získat nejrůznější publikace o EU.

Činnost centra v Uherském Hradišti byla oficiálně zahájena v dubnu 2007.

„Cílem pracovníků střediska EUROPE DIRECT je stát se informačním rozcestníkem pro všechny věkové kategorie občanů, jež se zajímají o problematiku EU“, poznamenala manažerka ED Marika Blažková.

Zdroj: http://ed.uh.cz/

Markéta Říhová

Regionální koordinátorka – redaktorka

Kraj Zlínský

Přidej komentář jako první k "Europe Direct a práce v zahraničí"

Zanechte komentář