Europe Direct Ostrava – kdo jsme a proč stojí za to vědět, co děláme?

Remix2

Středisko Europe Direct Ostrava (v našem slangu Édéčko) vzniklo jako projekt spojením Ostravského informačního servisu a informačního střediska Evropské komise s cílem přiblížit Evropskou unii občanům Ostravy a přilehlého regionu. Náplň naší činnosti na první pohled možná nezní příliš zajímavě, opak je však pravdou!

Za všechny ty roky, co Édéčko funguje, jsme navštívili nespočet základních i středních škol (zejména naše Johanka, která to s dětmi prostě umí). Ukázali jsme jim, jak jsou země Evropské unie odlišné, a kolik toho mají společného.  Také jsme probrali, proč je důležité učit se cizí jazyky. Ti větší zjistili, jak vlastně fungují instituce EU a vyzkoušeli si, jaké je to být poslancem Evropského parlamentu a prosazovat vlastní nápady. S nadšením jsme také povzbuzovali mladé sportovce, když kolem našeho stánku běželi se štafetovým kolíkem Juniorského maratonu.

 

Ani na vysokoškoláky nezapomínáme! Organizovali jsme na jejich půdě plno přednášek a debat se zajímavými odborníky. Mnoho z nich nám také pomáhalo na pozicích stážistů, za což jim moc děkujeme!

Remix1

Na dospělé publikum je mistr naše Janča, která se pokaždé s vervou pouští do organizace akcí, ať už to jsou workshopy, debaty, pikniky, přednášky nebo promítání! Zde děkujeme zejména Centru Pant a Eurocentru Ostrava – organizacím, které se s námi rády podílejí na (často šílených) projektech a dovolují nám využívat jejich prostory. A jaká témata akcí patří mezi naše nejoblíbenější? To si ani netroufáme tipovat, protože jich byla opravdu spousta! V poslední době jsme si však oblíbili zejména ekologii nebo problematiku lidských práv.

Mimo to samozřejmě zodpovídáme na Vaše dotazy ohledně Evropské unie a velice rádi Vám poskytneme informace spojené s evropskou tematikou i v papírové podobě (nemáme největší knihovnu na světě, ale věříme, že co hledáte, najdete).

Tak co? Zní to pořád tak nudně?

Pokud máte jakýkoliv dotaz, který se týká Evropské unie (nebo čehokoliv spojeného např. s našimi akcemi), neváhejte nás kontaktovat! Budeme také rádi za tipy na témata diskuzí nebo zajímavé řečníky – klidně Vaše vrstevníky, o kterých si myslíte, že se mají o co podělit.

 

Tým informačního střediska Europe Direct Ostrava se těší na setkání s Vámi!

 

Web:  www.europedirect.cz

Email: ed@europedirect.cz

Facebook: https://www.facebook.com/EuropeDirect.cz/

ICM Ostrava