Soutěž neprofesionálních kapel na Hiltonu

Zpravidla koncem měsíce srpna je sezimoústecký Hilton neboli areál Letního kina dostaveníčkem mladých místních neprofesionálních kapel. A to dokonce soutěžním. Letos již posedmé o posty nejvyšší bude zápolit, jak jinak… sedm kapel.

Není to náhoda, není to jakési plácnutí do vody. Je to jakési vyvrcholení celoročních aktivit Městského střediska kultury a sportu v Sezimově Ústí v dané oblasti. Toto středisko vytváří dlouhodobě podmínky pro seberealizaci i mladých muzikantů, studentských kapel apod. V průběhu roku třeba akcemi typu Za oponou, kdy začínající mládežnické kapely si mohou zkusit, jaké to je poprvé vystoupit na veřejnosti. Zpravidla poprvé v trošku komornějším prostředí, následně třeba již před oponou. A nakonec i v rámci speciálního festivalu pro začínající neprofesionální kapely a muzikanty. A takovýmto festivalem je právě Hilton Fest.

Uskuteční se v sobotu 28 srpna od 16.00 – 01.00 hod v areálu Letního kina Sezimovo Ústí. A které kapely si zasoutěží?

První z nich bude domácí punk rocková kapela V RÁMCI MOŽNOSTÍ, jejímž lídrem je Radek Hroch. Tábor prezentují hned čtyři kapely – KLIKA VEN, punk rocková NĚMÁ VÝČITKA, hard rockoví LASKAT a rockové trio ZOUFALE SEXY. Sestavu soutěžících doplňují punk rockoví ASSORT PLASTIC z nedalekého Krtova a plánští rockeři PROPAL BUTAL. Z Plané nad Lužnicí uvidíme a uslyšíme na festu i další kapelu. Hostem Hiltonfestu jsou jeho loňští vítězové rocková kapela ROOF/foto/.

I letos k hlavním partnerům festivalu patří Informační centrum pro mládež Tábor o.s.

V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v sále Spektrum

Zdroj Městské středisko kultury a sportu Sezimovo Ústí, www.sezimovo-usti.cz

Václav Pavlík, Regionální koordinátor / redaktor, Kraj Jihočeský

Přidej komentář jako první k "Soutěž neprofesionálních kapel na Hiltonu"

Zanechte komentář