Evropský týden mobility 2012

Evropský týden mobility je kampaň pro občany měst a obcí, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a zároveň nabídnout možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. V mnohých evropských městech už dnes můžeme vidět, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. V roce 2011 byl v kampani oficiálně registrován rekordní počet 2.268 měst, která zastupují přibližně 156 milionů občanů.

Již 11. ročník ročník „Evropského týdne mobility“ i letošním roce zavítal do Uherského Hradiště. Hlavní téma pro rok 2012 bylo POHYB SPRÁVNÝM SMĚREM! Organizece se stejně jako v předešlých letech ujalo CEV Žabka, Přírodovědné centrum TRNKA a Město Uherské Hradiště. V týdnu od 16. do 22.září byla připravena široká škála aktivit pro školy i širokou veřejnost.

Návštěvníci se tak mohli těšit na cestopisnou besedu 4dny v Pekingu, výtvarnou soutěž Nejbezpečnější kolo na světě nebo na výstavu s výukovým programem Svět v pohybu.

Nedílnou součástí této kampaně a také jejím vyvrcholením pak byl Evropský den bez aut, který tradičně probíhá 22. září, ale v Uherském Hradišti se  konal v pátek 21.9.2012. Opět se návštěvníci mohli bez obav projít v Nádražní ulici a kolem Masarykova náměstí, jež bylajako každý rok pro vjezd aut uzavřena. Čeká vás bohatý program plný zábavy a informací. Dopoledne bylo věnováno převážně školám, odpoledne pak návštěvníci mohli shlédnout ukázku vyprošťování z havarovaného vozidla a mnoho dalšího. Akce byla zakončena koncertem a cyklojízdou do Kunovského lesa.

Josef Pavela, regionální redaktor, ICM Uherské Hradiště

 

Přidej komentář jako první k "Evropský týden mobility 2012"

Zanechte komentář