EVS Itálie

n1

Jmenuji se Kateřina Plná, pocházím z malé vesničky Bělý na Náchodsku a jsem EVS dobrovolníkem v Itálii.

Rozhodnutí stát se dobrovolníkem přišlo nečekaně a rychle. Ještě rychleji proběhly přípravy, administrativa, o které nemám páru do teď a samotné balení, jež bylo ze všech aktivit nejjednodušší. Po výkonu hodného sprintera jsem se ocitla 1. 11. 2017 na letišti v Praze se dvěma kufry a cestovní horečkou. Co dál? Chytit pokud možno správné letadlo. Dorazit na letiště Fiumicino v Římě. Stihnout vlak a pohlídat si přestupy. Jednoduché. No jo, ale to by nesměly být v Itálii zrovna prázdniny. Z cesty se stala celodenní čekací záležitost, ale nakonec jsem úspěšně dorazila se všemi věcmi do Viterba. Krásného historického městečka severozápadně od Říma.

Po rychlém ubytování mě následující dny čekaly administrativní záležitosti. Vše probíhalo v tempu hodného pro italskou byrokracii. Jen založení bankovního účtu byla show na celý den. Vše se ale podařilo vyřídit a moje aktivity mohly začít.

O čem vlastně můj projekt je? Dostala jsem příležitost pracovat a trávit čas s lidmi s postižením (mentální, tělesným). Tři dny v týdnu pracuji v přímořském městečku Tarquinia. Dva dny v plaveckém bazénu, kde se věnujeme cvičení ve vodě a samotnému plavání. Jeden den máme vyhrazený pro malování.

Pondělí a středu v mém rozvrhu zaujímá práce na farmě, kde pracuji s lidmi s lehkým mentálním postižením a lidmi vyléčených ze závislostí.

 

n2Fatorria di Alice Viterbo

 

Krásné italské město Janov bylo vybráno pro týdenní dobrovolnický trénink, a já měla tu čest se ho také zúčastnit. Akce proběhla od 13. – 20. listopadu 2017 a jejím hlavním cílem bylo poznat nové dobrovolníky, kteří se sjeli z celé Itálie, prohloubení vědomí o EVS a její myšlence, smysl kooperace, výuka italštiny, poznáním místa pobytu a spousta her.

 

n3Místo, kde jsme byli ubytovaní

 

nachod5Západ slunce nad mořem

nachod6Piazza De Ferrari – chlouba Janova

 

 

nachod7Steffi a Barbara, další dobrovolnice z Viterba

 

nachod8Vánoční Viterbo

 

n_lastzleva: Sedat, Sofie, Lina, Rana, Diana a já

 

 

 

 

Pokračování příště :)

ICM Náchod