Exkluzivně! Rozhovor mezi žáky novinářského kroužku

IMG_5075

Dělají každý měsíc zajímavé rozhovory s hosty do hradišťského měsíčníku Íčko, ale o členech novinářského kroužku ZŠ Čtyřlístek toho moc nevíme! Proto jsme je poprosili, aby se nám tímto odhalili!IMG_5077

 

 

 

František se ptá Markuse (6. třída)

Jak ses dostal k redaktorství v časopisech?

K redaktorství jsem se dostal náhodou díky tomu, že paní učitelka za mnou přišla, jestli bych nechtěl dělat rozhovory. V tu chvíli jsem moc nevěděl, co to obnáší a skočil jsem do toho po hlavě. V tuhle chvíli jsem za to rád, jenom je kolem toho někdy hodně práce.

 

Baví tě dělat rozhovory a chtěl by ses jim věnovat i v budoucí práci, až dostuduješ?

Celkově mě redaktorství baví v tom, že mám možnost poznat nové lidi a jejich názory na život, svět a jiné věci, ale na druhou stranu mám někdy pocit, že je to dost velká zodpovědnost a můj problém je, že často dělám vše na poslední chvíli (což se stává často). Jsem z toho pak dost ve stresu, a to je potom docela složité se mnou vydržet v jednom domě. Jestli chci dělat redaktora jako povolání? No, to nevím, každopádně jsem si nedávno založil stránku.  Kdo ví, kam mě život zavane.

 

Jaké jsou tvoje koníčky – co rád děláš?

Moje koníčky jsou psaní na web a natáčení na YouTube.

 

​Markus se ptá Františka (8. třída)

Máš nějaké životní motto?

No, to je složitá otázka, ale asi motto, kterého se nejvíce držím, je: „Když se něco na poprvé nepovede tak, jak má, je jednoduché od toho odejít. Mnohem těžší je zkoušet to znovu a znovu, než to vyjde.“ To je pro mě velmi důležité, ať už dělám cokoliv.

 

Máš nějaký idol?

Idol jako takový asi nemám. Spíš zásady, podle kterých se snažím žít. Celkově je hrozně zavádějící mít nějaký idol a být jako on. Každý by se mněl chovat tak, jaký doopravdy je a nesnažit se napodobit někoho jiného.

 

Jaké jsou tvoje nejhorší vlastnosti?​

Nikdo není dokonalý, ale já mám těch špatných vlastností opravdu hodně. Ty úplně nejhorší? Když mám vést skupinu k nějakému cíli – například když děláme projekt ve škole, vždy chci, aby to bylo co nejlepší, a chci to dotáhnout k dokonalosti, což pro skupinu, kterou vedu, není nejlepší, protože jsem na ně nevrlý a nenechám si do toho od nikoho mluvit. Další moje špatná vlastnost je, že jsem někdy až moc upřímný, a to i když vlastně vím, že bych neměl. Nedokážu si poručit a vždy řeknu to, co si opravdu myslím. Dalších špatných vlastností mám opravdu hodně.

 

Alex se ptá Natálie (9. třída)

Jaký je tvůj životní cíl?

Svůj životní cíl zatím daný nemám. Ale určitě chci vystudovat střední a po té i vysokou školu
s uměleckým zaměřením. Každopádně bych ráda dosáhla něčeho velkého, nějakým způsobem ukázala, že umění nezná hranice a taky že být originální a svůj je základem všeho.

 

Kdy si myslíš, že budeš v životě šťastná?

Až dostuduji, najdu si práci, která mě bude naplňovat, a budu dělat to, co mě baví. Ale s čistým svědomím a stálou pozitivitou můžu říct, že šťastná jsem už teď.

 

Tvůj největší strach?

Strachů mám více, ostatně jako každý z nás. Asi největší klasika je strach z pavouků, kterým bohužel
v určité míře trpím i já. Každopádně mým největším strachem je strach z prázdna. Strach z toho, že se ze všeho najednou stane nic a já zůstanu sama, v prázdnotě. Tohoto se bojím už od mala nejvíc, nevím proč.

 

Máš nějakou jedinečnou věc, která tě dělá originální?

Přímo věc asi ne, ale snažím se být originální za každou cenu. Chci být od ostatních odlišná a nebojím se toho. Pro někoho jsem divná, ale podle mně jsem svá.

 

Co na sobě nemáš ráda?

Můj někdy až přehnaný optimismus a lehkovážnost. Tyhle dvě vlastnosti spolu nedělají dobrotu.

S mojí lehkovážností postupně bojuji. Ale optimismus si vzít nechci, i když občas není na místě.

 

Jaký máš postoj k životu?

Tohle je poměrně složitá otázka. Ale můj životní postoj je asi takový, že co se má stát, se stane a kam mě vítr zavane, tam budu. Zjednodušeně si s ničím moc nelámu hlavu, i když to občas není nejlepší cesta.

 

Jaký má pro tebe význam láska?

Nevím, jestli v mém věku můžu posuzovat. Ale jestli jsem už pravou lásku potkala, tak musím říct, že je vážně super pocit milovat někoho, kdo miluje nás. Přála bych to každému. A každopádně pro mě má láska velký význam. Ať už tak kamarádská, mateřská, nebo partnerská. Podle mně k životu potřebuje lásku každý.

 

Natálie se ptá Alex (7. třída)

Čeho chceš v životě dosáhnout?

V životě bych chtěla dosáhnout mnoha věcí, chtěla bych se stát uznávanou ženou, mít zdravou a šťastnou rodinu a dokázat se postarat sama o sebe. Ráda bych pomohla všem na světě, jenže bohužel tohle není v mé moci.

 

Máš nějaké životní motto? Popř. jaké?

Mé životní motto zní: ,,If you believe in yourself , anything is possible“. Tohle motto používá můj velký vzor Miley Cyrus. Ohlížím se za touhle větou po celý život. Byť je to jenom věta, dokáže udělat nemožné. Každý má občas nějaké slabé chvíle, no a právě v těch si vzpomínám na tuhle větu, která má pro mne neuvěřitelnou sílu.

 

Kde se vidíš za 10 let?

Za 10 let mi bude 23, a to bych nejradši už pracovala ve školce, měla manžela a užívala bych si život naplno  a stále se radovala. Jsem velký snílek, který má většinu života “naplánováno“, jenže mé plány jsou poněkud nemožné.

 

Jaká je tvá nejhorší a naopak nejlepší vlastnost?

Jsem velký pesimista, tudíž  moc dobrých vlastností nemám. To, co beru jako špatnou  vlastnost, je, že vše, co si myslím, dokážu říci do očí, neskrývám se za ničím a jednám na rovinu. To je ale
v některých případech strašné, protože nedokážu držet jazyk za zuby. Vlastnost, která je na mně nejspíše nejlepší je, že jsem člověk, který všem okolo pomáhá, a neustále jen dává a  jsem šťastná, když jsou šťastní jiní. Miluji, když někomu pomůžu a on je štěstím bez sebe. Jenže lidi mi pak děkují a já děkování nesnáším… Vím, že to myslí dobře, ale já jim nepomáhám proto, abych byla chválena.

 

Máš nějaké koníčky a záliby? Jaké?

Můj život může být pro někoho strašně nudný, jsem člověk, který nejraději sedí v lese, čte si knihy a přemýšlí nad nemožnými věcmi.

 

Čeho se nejvíce bojíš?

Nejvíce se bojím strachu. Ale moje největší noční můra je ztráta rodiny.

 

Co tě zatím v životě nejvíce naplňuje?

Nejvíce mne naplňuje radost. Když se všichni radují, jsou šťastní a nemají problémy. Ale co ještě více zbožňuji, je úsměv mé malé neteře. Je takovým mým sluníčkem, které mi dává radost. Nedokázala jsem uvěřit, že něco tak malého dokáže vykouzlit něco tak dokonalého jako je velmi upřímný úsměv.

IMG_5075

ICM UHerské Hradiště