Exkurze: nahlédněte do života likérky

Možnost navštívit sklepy a další prostory prostějovské Palírny u Zelného stromu využili koncem února i členové Kloboukového klubu. Součástí exkurze do výrobní haly a skladovacích sklepů byl i bohatý výklad a ochutnávka. Účastníci tak poznali historii i současnost Starorežné.

Ve sklepních prostorách Starorežné je připravena malá expozice o její historii. Ta sahá až do 16. století, kdy se v domě U zeleného stromu na Žižkově náměstí vařilo pivo a kořalka. Palírna U Zeleného stromu byla jednou z prvních palíren, které pálily z obilí. Ve vitrínách jsou vystaveny etikety z různých dob fungování likérky.

U výkladních skříní ale expozice nekončila. Účastníci se dostali i na výrobní linku a ve sklepech viděli, jak velké jsou sudy s oblíbeným nápojem. Na konci prohlídky čekala na návštěvníky ochutnávka – čokoládového likéru a Staré myslivecké.

Exkurze členy Kloboukového klubu zaujala. „Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila této exkurze, byla to fakt dobrá akce. Zajímavý byl výklad paní průvodkyně, pověděla nám celou historii,“ řekla svůj názor členka Kloboukového klubu Věra Hořavová.

Zamluvit si exkurzi je možné kdykoliv, takže jestli hledáte zajímavý tip na výlet, určitě doporučujeme vyzkoušet!

Pár praktických informací:

Prohlídku si musíte domluvit alespoň týden dopředu, a to na pracovní den v čase od 8.00 do 13.00 hod. Počítejte s tím, že samotná exkurze trvá přibližně hodinu a její cena se odvíjí od velikosti ochutnávky:

  • malá ochutnávka je v ceně 30 Kč na osobu a zahrnuje 2 druhy výrobků;
  • velká ochutnávka vás bude stát 60 Kč na osobu a zahrnuje 4 druhy výrobků;
  • pro školy/studenty lze domluvit exkurzi bez ochutnávky za 20 Kč na osobu.

Exkurze se může zúčastnit minimálně 10 a maximálně 45 osob. Více informací najdete na www.gsd.cz/exkurze.

 

Autor: Jakub Čech, Cyrilometodějské gymnázium a MŠ v Prostějově

-

Kateřina Opatrná, regionální redaktor, ICM Prostějov

Přidej komentář jako první k "Exkurze: nahlédněte do života likérky"

Zanechte komentář