Expedice Indie 2016 část III.

Expedice Indie III (2)

Jaipur, Puskhar, Jodhpur a Udaipur  – tato města jsme navštívili během dalších 10 dnů v Indii. Každé bylo jiné, jedno ale měla společné. Všude bylo strašný ale fakt strašný horko, nechyběly krávy v ulicích, troubící auta a skútry. Indové nás brali jako zdroj svého příjmu. Stále nám něco nabízeli a to za ceny i 10krát vyšší než ty, za které nakupovali oni. Měli jsme je prokouknutý a snažili jsme se nenaletět na přemrštěné ceny.  Puskhar byl výjimečný tím, že zde bylo hodně cizinců a myslím, že spousta z nich tu dlouhodobě žila. Byli oblečeni stejně jako indové, chovali se tak , prostě byli strašně free, ani tetování nechyběla. Bylo zajímavé ta města poznat, ale myšlenkama jsem byl už na proslulých plážích v oblasti GOA.Expedice Indie III (3)

Indie je fakt velká země, na mapě to všechno vypadá blízko, no není to blízko. Proto jsme z Udajpuru do Bombaje a dál na GOA letěli. Neumíte si představit ty neskutečně důkladný bezpečnostní kontroly na indických letištích. Museli jsme projít 14 kontrolami, než jsme se posadili do letadla. Bylo to otravný, ale asi by byly potřeba i v Evropě. Třeba do letištní haly se nemá šanci dostat ten, kdo nevlastní platnou letenku na ten den. O pasu a dokladech ani nemluvím.

Fajn, nasedli jsme a hurá do Bombaje – tam jsme museli 6 hodin počkat na další let na Goa. To není tak hrozný. Netušili jsme ale, co se nám stane!  Po celou dobu bylo naše zažívaní OK, v letadle to ale začalo a na letišti se dostavily ty pravý muka. Fakt hrůza! Vzali jsme si prášky, které nám pro tento případ předepsala paní doktorka. Věřte, že nezabraly a my trpěli i během přeletu na Goa. Teprve když jsme přijeli do Anjuny, začaly potíže pomalu ustupovat.

Expedice Indie III (2)

Byli jsme totiž v ráji! Hezčí a exotičtější místo jsem snad v životě nezažil. Palmy, papoušci, náš palmový domek bez oken v korunách stromů. Prostě bomba! Tak teplý oceán! Ochutnali jsme speciality místní kuchyně – třeba žraloka. Taky jsem tu poprvé řídil skútra, kterým jsme se dopravovali po okolí. Bohužel ten týden tam utekl jak voda.

Opět letiště, opakující se kontroly a přelet do Bombaje. Bylo tak ukrutný horko, že jsme na poslední chvíli přerezervovali naše ubytování. Bydleli jsme v nóbl resortu s bazénem, který se nacházel přímo na pláži – utratily jsme poslední „rupky“. No jo, ale při první návštěvě u bazénu jsme se nastačili divit. Mamka byla jediná žena v plavkách u bazénu a na pláži se nikdo neopaloval. Prostě a jednoduše, jakmile opustíte poevropštělou Goa, kde byla  i nuda pláž, jste opět zpátky v Indii. Ženy se koupou oblečené a to až večer, když se stmívá. U bazénu jsou jen muži, občas se tam najde nějaký s dětmi. Oblečené se koupaly i 5ti leté holčičky. Bylo to super ubytování, ale pobyt tady se nám nelíbil. Celkově vzato, Bombaj je strašně velký, lidnatý, špinavý město. Díky smogu nemůžete pomalu dýchat a v ulicích je strašný vedro. Říká se mu brána do Indie – něco na tom bude. Pokud jedete do Indie poprvé a zažijete tuto zemi tady, je to sice kulturní šok, ale zažijete rozhodně několikanásobně větší šok, pokud začnete  Dílím a Agrou jako my.

Měsíční putování po Indii skončilo. Jsou lidi, které Indie uchvátí a ti druzí se tam už nikdy nechtějí vrátit.  Mamka letí v listopadu znovu na měsíc na Goa, já s návratem zatím nepočítám. V červnu mě čeká dovolená v Itálii s mou přítelkyní, o téhle cestě vám ale vyprávět nebudu.

 

Jan Kubinec

ICM Jindřichův Hradec

 

Expedice Indie 2016 II. Část si můžete přečíst ZDE.

Přidej komentář jako první k "Expedice Indie 2016 část III."

Zanechte komentář