Fakulta ekonomická v Chebu

Západočeská univerzita v Plzni má hned osm fakult, ale ne všechny sídlí přímo v Plzni. Najdeme totiž výjimku – Fakultu ekonomickou, která již od svého vzniku působí kromě Plzně také v Chebu, tedy asi 100 kilometrů od samotného centra Plzně.

Historie Fakulty ekonomické sahá až do roku 1990, kdy se stala součástí Západočeské univerzity. Fakulta kromě svých oborů působí také na interfakultní úrovni a zajišťuje například výuku matematických disciplín, informatiky či právních a humanitních disciplín. Důležité je také zmínit zahraniční kontakty, které si Fakulta ekonomická za dobu svého působení vybudovala. Více než každý desátý student fakulty má totiž možnost během svého studia dlouhodobě pobývat v zahraničí, mezi významné instituce patří například Marquete University (USA), Wirtschaftsuniversität Wien (Rakousko), Univerzita Limoges (Francie), Ekonomická univerzita Bratislava (Slovensko) a Univerzita Bayreuth (Německo).

Součástí zázemí pobočky Fakulty ekonomické je Ekonomická knihovna v Chebu se 46 studijními místy a deseti počítači. Fond této knihovny je převážně podřízen předmětům, které se na fakultě vyučují – ekonomie, marketing, management, účetnictví, obchod a služby, podnikové hospodářství či jazyky. Knihovna má zároveň také archivační funkce – eviduje a uschovává plné texty publikační činnosti pracovníků fakulty. Od roku 1993 knihovna také shromažďuje bakalářské a diplomové práce studentů. Další informace o historii knihovního fondu či otvírací době Ekonomické knihovny v Chebu najdete zde.

Pobočka v Chebu má pro své studenty k dispozici samozřejmě také koleje. Informace o nich naleznete přímo na stránkách Správy kolejí a menz Západočeské univerzity – kontakty na vedoucí koleje, počet volných lůžek, harmonogram kolejí pro rok 2010/2011 atd.

Webové stránky Fakulty ekonomické najdete zde.

_

(Zdroj: fek.zcu.cz, skm.zcu.cz, knihovna,zcu.cz)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Fakulta ekonomická v Chebu"

Zanechte komentář