FAME

DubenFoto1

Fame = slávaproslulostvěhlas. Toto slovo se v dnešní době změnilo na věc, která je pro mnoho lidí moc potřebná a většinu svého času věnují honěním se za slávou. To jsme vážně všichni zkažení a opouštíme lidskost, abychom byli nějakým způsobem lepší?

Většině z nás už nedělá problém zveřejnit naše osobní informace na internet, ale zveřejňovat o sobě to, co vlastně nemusí být ani pravda, jen abychom byli lepší? Neříkám, že jsou všichni stejní, někdo je zajímavý sám o sobě, a to se ani nesnaží být “lepší” než ostatní. Ale pak jsou tu i ti, kteří překračují své meze a snaží se být výrazní. Nejde o styl oblékání, ale o kuriozity, které zveřejňujeme, aby to šlo vidět. Dříve, když někdo bral například drogy, nebo kouřil, snažil se to skrývat a pokud jste ho nepotkali, a neviděli ho s cigaretou v ruce, nebylo to znát. Ale teď? Drogy se staly předností internetu, na své dny přidáváme svou hloupost.

Ano, můžeme říct, že kdyby to někoho nezajímalo, nemusí to sledovat. Je to pravda, ale v tomhle se dělí lidé na víc skupin. Ti, kteří to berou jako úžasnou věc a ti, kteří pouze sledují, jak jsou lidé hloupí.

Drogy jsou jedna věc, ale co dál? Dnešní trend holek, (samozřejmě, najdou se i kluci), pokud nemáte spodní prádlo od Calvin Klein a nenalepíte si zadek na zrcadlo a nevyfotíte se, jako byste nežili. Paradox? Ne, pouze touha po zajímavosti.

Lidé přesahují své meze, těžko říct, zda je to touha po výjimečnosti nebo snad hloupost? Obojí je možné. Žijeme v tomto světě a jen tak to nezměníme. Pokud někdo není nonstop on-line, jako by nežil. A co když žijí více než my? Nebo se třeba jen snaží, držet si své věci pro sebe, pro své blízké. Málokdy se tyhle dvě strany pochopí. Málokdy se najde někdo, kdo by udržoval normální hladinu soukromí a zároveň žil ve světě, kde všichni kolem žijí stylem “mám skvělý a určitě velice zajímavý život, tak ať ho všichni vidí”.

Otázkou je, zda pro nás bude přednější žít život, nebo ho sdílet, a myslet si, že ho žijeme na plno.


 Pro Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště Alex Kočicová