Feministka plná předsudků

Remix říjen UH foto

Žena v domácnosti, mamina, puťka. Přesně takhle v dnešní době svět vnímá ženy. Už od počátku byla žena a její životní styl přiřazován k dětem a k starosti o domácnost. V minulosti dělalo lidstvo mnoho chyb, ale proč se jimi nepoučíme? Je to o naší lenosti, nebo o tom, že už jsme jednoduše zvyklí a nechceme věci měnit. Kde bychom byli, kdybychom zde udržovali režim, který tu byl před dvěma stoletími? A kde budeme, když nebudeme dělat nic se současností? To budeme i za 200 let pořád stejní? Všichni si hrají na sílu demokracie, na svobodu slova, ale kde je? Přijde vám snad, že se lidem
v dnešní době dává na výběr? Žena, která je výrazná svými názory, žena, která si říká věci tak, jak chce… tak přesně tahle žena, je označována za nepříjemnou, protimužskou a usilující o neklid. Je označována jako feministka. Víte vůbec, co slovo feministka znamená? Definice feminismu zní: “hnutí za rovnoprávnost žen a mužů”.

V téhle době, jsou feministky považovány za arogantní a namyšlené. Tohle je zkaženost doby, zkaženost lidí. Stačí jedna mylná informace a dokáže ovlivnit desítky, či stovky lidí. Žena, která si stojí za svým názorem, by neměla být problémem společnosti. Měla by být součástí společnosti a měla by být brána jako plus.

Feministka se nesnaží o to, aby zde ženy měly nadvládu. Nechce, aby ženy byly něco víc. Jediné co chce je, aby ženy měly stejnou váhu slova jako muži. Nejde tu jen o to, že práce žen není doceněná jako ta mužská. Jde tu i o to, aby se muži cítili příjemně. Stejně jako u žen, tak i u mužů je tu jeden velký předsudek. Muži musí být silní. Zeptejte se sami sebe, kolikrát vám bylo řečeno:  ,,Nebuď jak ženská, chovej se jako chlap!” ,,Buď chlap a nebreč!”.

Mužům je vesměs neustále zakazováno, projevovat jakékoliv city.  A co hůř, muži jsou bráni jako ti, na kterých vždy závisí všechno. Ptáte se, čemu to vadí?

Tohle chování, tenhle jeden velký problém vede k tomu, že muži se uzavírají do sebe, projev jakýchkoliv citů je nepřijatelný a všechen stres, všechnu bolest a všechen smutek drží v sobě. Neuvědomujeme si, jaké následky to má. V Americe je dokázané, že druhým nejčastějším důvodem úmrtí mužů jsou sebevraždy. Už to vidíte? Už vidíte to, co se s touhle společností děje a kam tohle všechno směřuje? Co kdybychom jednou za čas mysleli i na ostatní? Na to, kde náš svět bude za 10, nebo 100 let? Pokud s tím nezačneme něco dělat, bude to horší. Každý z vás může pomoct a každý
z vás může být tím, kvůli kterému tu za několik desítek let bude ještě život. Občas stačí jen shodit hrdost, občas prostě přestat být tím, za koho nás všichni chtějí mít. Než zase souhlasně kývnete hlavou na to, když vám někdo řekne:

,,Buď chlap” nebo  ,,Chovej se jako žena”.

Co takhle především začít být jako člověk?

Je tu spoustu věcí, které můžeme udělat.  Jak už zmínila Emma Watson ve svém proslovu na HeForShe Campani v roce 2014.

Pokud muži nebudou muset být agresivní, aby byli přijímání, ženy nebudou muset cítit povinnost se podřizovat. Pokud muži nebudou muset vládnout, ženy nebudou muset být ovládány. Jak ženy, tak muži by měli mít právo být citliví. Každý z nás může pomoci a začít bojovat za svobodu.

Když ne já, tak kdo? Když ne teď, tak kdy?”

Je spousta věcí, které můžeme udělat pro to, abychom byli pravdivějšími a úplnými verzemi sebe samých. Stačí si stát za svým a pro jednou nemuset být tím, kým máme být.
Alex pro ICM Uherské Hradiště